fbpx
Close

Suurbritannia taastab 18-aastase vaheajal järel riigi meistrivõistlused

Andy Murrayl oleks võimalus tulla esmakordselt riigi meistriks. / Foto: Reuters/Scanpix

Kunagi olid ajad, kui kõik riigid pidasid oma maa tennisemeistrivõistlusi, kuid tippmängijate pideval eemalejäämisel hakkasid need turniirid soiku jääma. Kui Eesti on meistrivõistlusi pidanud siiski katkematult, siis Suurbritannias selgitati seni viimased tšempionid 2002. aastal.

Nagu teame, pole enamasti ka Eesti meistrivõistlustel mänginud need tennisistid, kes löövad kaasa profikarussellil. Alustades Andres Võsandist, kes tegi täiskasvanuna kaasa vaid 1987. aastal, Kaia Kanepi ja Maret Ani meelitati suurte auhinnarahadega kohale aastal 2007 ning Anett Kontaveit, kes oli kahel korral üksikmängu tšempioniks tulnud noorena (2009 ja 2010), väisas hiljem meistrivõistlusi vaid aastal 2014. Jürgen Zopp mängis viimati 2011. aastal.

Britid ilmselt sellega ei leppinud, et maa meistrivõistlused jäävad teisejärguliseks ning 1999. aastal lõpetas BBC selle jõuproovi teleülekanded ning kolm aastat hiljem katkes tšempionaat sootuks. Nii jäid Briti viimaste meistritena ajalukku Anne Keothavong ja Alex Bogdanovic, kes tollal ei kuulunud maailma edetabelis isegi TOP 250 sekka.

Tänavu plaanib aga Suurbritannia sügisel siseturniirina meistrivõistlused läbi viia. Tõsi, tolleks hetkeks võib rahvusvaheline kalender taas käivituda ja siis pole lootust (nagu BBC Sport hetkel heietab), et meeste üksikmängus näevad britid maa meistritiitli eest võitlemas Andy Murrayd, Kyle Edmundit ja Dan Evansit ning naiste üksikmängus Johanna Kontat ja Heather Watsonit. Nimetatutest ei kuulu ainult Murray (129.) hetkel maailma TOP50 sekka, ent loomulikult teavad kõik tennisefännid, et puusavigastusest taastunud endine maailma esireket peaks olema ikkagi favoriit. Kui aga võistluskarussell pole selleks hetkeks käima läinud, on tippude võistlusnälg suur ja tõenäoliselt tuleksid nad Briti meistrivõistlustele kohale.

scroll to top