fbpx
Close

Huvitav statistika: US Open on uute võitjate turniir

Daniil Medvedev 2021. aastal US Openi võitjana. / Foto: AFP/Scanpix

Pärast Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste lõppu sai tähele pandud huvitavat statistikat, mis ütleb nii: kui tahate saada slämmiturniiril meeste üksikmängus uut võitjat, oodake US Openit!

Alates 2004. aastast võib lugeda suure kolmiku (Roger Federer, Rafael Nadal, Novak Djokovic) valitsemisaja algust, sest sel hooajal võitis Federer kolm turniiri. Kui nüüd jätta välja 2004. aastal Pariisis võitnud Gaston Gaudio ja 2005 Austraalias võitnud Marat Safinit, kes Federeriga olid vast samast, aga Nadali ja Djokoviciga võrreldes varasemast ajast, siis kolmel slämmiturniiril on nüüd juba ligi kaks aastakümmet olnud ainult neli võitjat.

Austraalias ja Prantsusmaal on kolmele suurele lisandunud Stanislas Wawrinka ning Wimbledonis Andy Murray. Rohkem võitjaid ei olegi. Aga US Openil? 2009 Juan Martin del Potro, 2012 Murray, 2013 Marin Cilic 2016 Wawrinka, 2020 Dominic Thiem, 2021 Daniil Medvedev, 2022 Carlos Alcaraz. Koos suure kolmikuga 19 hooaja jooksul kümme erinevat võitjat! Neist kõigil peale Wawrinka oli US Openi võit ka karjääri esimene slämmivõit. Mõnel mehel see jäigi ainsaks, aga muidugi kolme viimase võitja kohta seda veel ennustada ei saa.

Seega ootame septembrini ja vaatame, kas saame uue tšempioni slämmivõitjate nimekirja. Ja kui nüüd Alcaraz või Medvedev ka teistel slämmidel võitma hakkavad, pole nad enam uued võitjad.

scroll to top