fbpx
Close

Daniil Medvedev võitis teise turniiri järjest

Daniil Medvedev. / Foto: AP/Scanpix

Venelane Daniil Medvedev rikkus Briti staari Andy Murray võimaluse võita esimene ATP tiitel pärast 2019. aasta oktoobrit. Doha turniiri finaalis alistas Medvedev Murray 6:4, 6:4.

Pärast puusaoperatsiooni on Murray mänginud nelja ATP turniiri finaalis, kuid võitnud ainult 2019. aastal Antwerpenis. Sellegipoolest võib Murray olla rahul, sest maailma 70. reketina alistas ta Dohas maailma 16. reketi Alexander Zverevi (Saksamaa) ja Tšehhi tulevikumehe Jiri Lehecka (ATP 52.).

Finaalis Medvedeviga suutis Murray kummaski setis võita korra vastase pallingu, aga ise kaotas ta ühe rohkem. Natuke aitasid Murray’d Medvedevi kuus topeltviga, aga samas võitis venelane ässad 6:1. Medvedev on nüüd võitnud järjest Rotterdami ja Doha turniiri. Pärast Austraalia lahtiseid maailma esikümnest välja langenud Medvedev on nüüd sinna naasnud ja esmaspäeval avaldatavas uues edetabelis on ta ATP seitsmes reket.

Huvitav on ka fakt, et ilma sel nädalal kuskil mängimata kerkis ameeriklane Taylor Fritz karjääri kõrgeimale, 5. kohale ning tema järel on edetabelis venelased või hetkel neutraalsed sportlased Andrei Rublev ja Medvedev. Ilmselt ei saa aga Fritz kaua seda positsiooni nautida, sest tal on Indian Wellsis kaitsta mullune võit.

scroll to top