fbpx
Close

Haruldane: kolm slämmiturniiri võitjat osaleb samal Challenger-turniiril

– Stan Wawrinka / Foto: Reuters/Scanpix

ATP Challenger on üldiselt turniir, milles edu saavutamise kaudu püütakse kerkida aste kõrgemale ehk ATP turniriidele, aga tihti mängivad seal ka vormi minetanud ja edetabelis langenud ekskuulsused.

Sel nädalal osaleb Bordeaux’ Challengeril koguni kolm slämmiturniiri võitjat, kellest kahel on kindlasti parimad päevad möödas, aga ilmselt ka kolmandal, sest ta ei leia kuidagi endist vormi isegi madalama tasemega võistlustel. See kolmas on 29-aastane Dominic Thiem (Austria), 2020. aasta US Openi võitja, kes on hetkel edetabelis 96. kohal. Thiem kaotas täna teises ringis Corentin Moutet’le (Prantsusmaa, ATP 67.) 6:7, 1:6, mis edetabeli põhjal justkui polegi üllatus.

Ent ilmselt Challenger-turniiride ajaloo üks suurim kuulsuste vastasseis leidis aset kohtumises Stanislas Wawrinka (Šveits) – Andy Murray (Suurbritannia), kel on kahe peale kuus suure slämmi turniirivõitu. Murray (ATP 42.) on edetabelis kõrgemal kui Wawrinka (84.), aga šveitslane sai väga kindla 6:3, 6:0 võidu. Nende omavahelistes mängudes vähenes nüüd Murray eduseis 13:10-le ja nad on kaks korda kohtunud ka Prantsusmaa lahtiste poolfinaalis, kus 2016. aastal jäi peale Murray, aga 2017. aastal Wawrinka.

Vaatamata sellisele kuulsuste paraadile on Bordeaux’s esimesena asetatud hoopis sakslane Jan-Lennard Struff (ATP 28.), kes äsja pääses Madridi Mastersi finaali. Murray oli asetatud teisena.

scroll to top