Andy Murray võitis maraton mängu kell 4.06 öösel

Andy Murray võiduröögatus. Hea, et tal oli veel pärast nii kurnavat mängu jõudu karjuda. / Foto: Reuters/Scanpix

Austraalia lahtistel tennisemeistrivõistlustel lõppes tänase võistluspäeva viimane mäng kohaliku aja järgi kell 4.06 reedel (Eestis kell 19.06 neljapäeval), mis peaks igal juhul olema ajaliselt kõige hiljem lõppenud tennisematš.

Kangelane oli 35-aastane endine maailma esireket Andy Murray (Suurbritannia), kes alistas kohaliku lemmiku Thanasi Kokkinakise 4:6, 6:7, 7:6, 6:3, 7:5. Kohtumine kestis 5 tundi ja 45 minutit ning Andy Murray kaks esimest mängu kokku on nüüd kestnud üle 10 ja poole tunni. Paar kuud tagasi kirjutasime, et Pariisi Mastersil lõppes üks mäng kell 3.04 ja slämmiturniiridel on kella 2-3 vahel ennegi kohtumisi lõppenud, aga 4.06 on ikka haruldus.

Matš oleks pidanud lõppema umbes kolm tundi varem, kui Kokkinakis juhtis kahe seti ja murdega. Ta oli kolmandas setis ees 5:2. Kuid Murrayl oli juba enne õnnestunud kahel korral tugeva pallingu poolest tuntud Kokkinakise servi murda, mistõttu ta pani nüüd kõik mängu ja suutis viigistada 5:5. Murray oli sama teinud teises setis, kui murdis austraallase servi seisul 4:5, aga siis võitis Kokkinakkis tie-break’i. Kolmandas setis läks vastupidi: minimurrete rohke (Murray 4 ja Kokkinakis 3) geim lõppes 7:5, kui viimasel punktil lõi austraallane rabaku auti.

Neljandas setis mängiti pikki geime ja murdevõimalusi oli mõlemal, aga murre õnnestus ainult Murrayl seisul 3:2, Otsustavas setis oli Murray juba parem. Kokkinakis päästis neli murdepalli seisul 3:3, aga ei suutnud sama seisul 5:5 ja Murray viis oma pallingul mängu võiduka lõpuni. Väljaku intervjuus ütles šotlane stoilise rahuga, et ta on varemgi 0:2 kaotusseisust välja tulnud (tegelikult 11 korda!) ning tal on piisavalt kogemusi selliste seisude mängimisel. Intervjueerija tuletas meelde, et kunagi alistas Murray Wimbedonis Fernando Verdasco 0:2 seisust ja küsis: kas mäletad, kuidas sul pärast seda turniir läks? “Jah, päris hästi, see oli unustamatu nädal,” vastas Murray, See oli aastal 2013, kui Murray esimest korda Wimbledoni võitis.

Murray võitis lõpuks kolm geimi rohkem ja punktides oli tema ülekaal 196:192. Näiteks 2019. aasta kuulsas Wimbledoni finaalis mängisid Novak Djokovic ja Roger Federer 33 punkti rohkem (203:218 võitja kaotas!). Aässade (36:10) ja äralöökide (102:69) poolest oli muidugi täna parem Kokkinakis, aga lihtvigu tegi ta ka Murrayst palju rohkem (67:43).

Murray kohtub kolmandas ringis Roberto Bautista Agutiga (Hispaania, 24), kes on selles mõttes šotlasele huvitav vastane, et kunagi võitis teda nö viimases mängus. Tegelikult see ei jäänud Murray viimaseks mänguks, sest ta naasis pärast puusaoperatsiooni.