fbpx
Close

Djokovic ei kaotanud ka Wawrinka vastu settigi

Novak Djokovic tahab kuulda aplausi, aga seda ta publikult ka teenis. / Foto: PA Wire/Scanpix

Viiendat Wimbledoni võitu järjest jahtiv Novak Djokovic (Serbia, 2) ei andnud ka kolmekordse slämmiturniiride võitja Stan Wawrinka (Šveits) vastu ära ühtki setti ja võitis 6:3, 6:1, 7:6.

Kui algus oli Djokovici täielik jõudemonstratsioon, siis kolmandas setis hakkas Wawrinka oma servil mängima kindlamalt ja suutis viia kohtumise tie-break’i. Seal oli serblane taga 3:5, aga võitis neli punkti järjest, neist kaks vastase servil. Mõlemad punktid oma pallingul kaotas Wawrinka paraku lihtvigadega, mis tulid kõige halvemal hetkel.

Djokovic on aga nüüd võitnud 10 tie-break’i järjest ja neist üheksa suure slämmi turniiridel – kuus Roland Garrosis, kolm Wimbledonis. Eduka rea esimese tie-break’i võitis ta Roomas, aga viimati kaotas aprillikuus Banja Luka turniiril kaasmaalasele Dušan Lajovicile 4:6, 6:7 lõppenud mängus.

Djokovic võitis Wawrinka vastu täna öösel kell 0.40 (kohalik aeg 22.40) lõppenud mängus 90% esimese servi punktidest ja ühtki murdepalli Wawrinkal polnud. Äralöökidega jäi Djokovic peale 38:12 ja ta tegi ka vähem lihtvigu (26:29). Vaatamata tasavägisele kolmandale setile oli see ikkagi seljavõit. Kuigi Djokovic juhib nüüd omavahelistes mängudes Wawrinka vastu 21:6, oli šveitslane olnud talle ebamugav vastane slämmidel – enne eilset seis 4:4. Sealjuures slämmiturniiri finaalides oli Wawrinka võitnud Djokovici mõlemas mängus – 2015 Roland Garrosis ja 2016 US Openil. Aga Wimbledonis ja üldse murul kohtusid mehed esimest korda, mistõttu varasemat statistikat ei tasunud vast arvestada.

“See on imeline, mida Stan teeb,” ütles Djokovic. “Tema vanuses, pärast mitmeid operatsioone. Oleme kaks vanameest võitlemas noortega. See on inspireeriv. Nagu ka Andy (Murray – toim), kes on kahe aasta jooksul suutnud oma edetabelikohta parandada, Meil on Staniga olnud erakordsed heitlused tennise kõige tähtsamatel väljakutel. Austan teda väga kui mängijat ja armastan kui inimest. Soovin talle edu hooaja teiseks pooleks.”

Djokovici mainitud kolmas imeline mees Murray seekord ikkagi imet ei teinud ja neljapäeva hilisõhtul eduseisus 2:1 pooleli jäänud mängus kaotas Stefanos Tsitsipasele (Kreeka, 5) 6:7, 7:6, 6:4, 6:7, 4:6. Murray võimalused läksid kaduma neljandas setis, kus šotlane tegelikult võitis punktidega 40:39, aga samas ei olnud kummalgi murdepalli ja loogiline lõpp tuli tie-break’is, kus Tsitsipas mängis hiilgavalt. Seekord jäi noorem peale. Tähtis on ka fakt, et oma 169 punktist 90 võitis Tsitsipas äralöögiga. Murray tegi 54 äralööki, aga mõlemad olid suures plussis, sest lihtvigu tegi kreeklane 54 ja Murray 25.

Meeste üksikmängus sündis eile vaid üks suurem üllatus, kui Cameron Norrie (Suurbritannia, 12) kaotas Chris Eubanksile (USA, ATP 43.) 3:6, 6:3, 2:6, 6:7. Brittidel oli halb pärastlõuna, sest 2-3 tunni jooksul langesid välja kõik nende mehed. Ei olnud muidugi üllatus Liam Brady kaotus Denis Shapovalovile (Kanada, 26).

Naiste üksikmängus tõi reedese võistluspäeva viimane mäng üllatuse, kui Anett Kontaveidi karjääri lõpetanud Marie Bouzkova (Tšehhi, 32) alistas ka Caroline Garcia (Prantsusmaa, 5) 7:6, 4:6, 7:5. Mängu iseloomustavad äralöögid ja lihtvead – Garcial vastavalt 51 ja 53 ning Bouzkoval 20 ja 14. Prantslanna oli selgelt ründav pool, aga ei suutnud lihtvigade arvu kontrolli all hoida. Huvitav, et esimese seti tie-break lõppes 7:0, aga punktid olid Bouzkova kasuks 108:105. Seega tavalistes geimides oli väike ülekaal Garcia poolel. Murdeid oli kummalgi kaks.

scroll to top