fbpx
Close

Novak Djokovic sõnastas selgelt oma eesmärgid tennises

– Novak Djokovic | Foto: Zumapress.com/Scanpix

22. mail täitub maailma esireketil serblasel Novak Djokovic 33-aastat. Selle tähise eel avaldas Djokovic ATP pressiteenistusele oma kaks peamist sihti tennises.

Novak Djokovici kaks sihtmärki tennises ei tohiks kedagi üllatada: “Ma usun, et suudan võita suurima arvu Suure slämmi turniire ja purustada esireketina järjest olemise nädalate rekordi. Need on minu selged eesmärgid. Ent need pole mu ainsad motivaatorid. Mind toidab eelkõige mu isiklik areng.”

Suure slämmi tiitlite arvult (17) hoiab Djokovic kolmandat kohta Roger Federeri (20) ja Rafael Nadali (19) järel. Vaadates neid numbreid on arusaadav kui suure kaaluga oli just mullune dramaatiline Wimbledoni finaal, milles Djokovic alistas matšpallidelt Federeri.

Ka maailma esireketina järjest püsimise nädalate arvult on serblane kolmas (282 nädalat). Eespool on Pete Sampras (286) ja Federer (310).

Djokovic: “Ma ei usu piiridesse. Ma tahan veel pikalt mängida. Kuid ma tean ka seda, et turniiride arv, kus osalen, hakkab kahanema. Ma ei suuda enam kaua aega mängida nii paljudel turniiridel ja sellise intensiivsusega ning kogu aeg reisida. Tõenäoliselt suudaksin mängida tuuril ka 40-aastaselt, kuid siis keskenduksin vaid suurematele ja tähtsamatele turniiridele, mis mulle korda lähevad.”

Djokovici praegune motiveeritus erineb kardinaalselt tema seisundist 2018. aasta alguses, kui ta oli mentaalselt põhja langenud. Siis oli madalseisu peamiseks põhjuseks kaheaastane võitlus küünarnuki vigastusega.

Kui serblane tõepoolest kavatseb jätkata profitennises veel 5-7 aastat, siis tema seatud eesmärkide saavutamine ei tundu sugugi võimatu, pigem vastupidi. Lisaks on sellistel enesekindlatel avaldustel ka teine tasand. See võib Nadalile ja Federerile teatavad psühholoogilised pinged peale panna. Eriti hispaanlasele, sest viimastel Suure slämmi turniiridel pole ta suutnud oma hoiakuga varjata kui väga ta soovib tiitlite arvult mööduda Federerist. Djokovici põhieeliseks on ajafaktor, sest ta on konkurentidest noorem.

scroll to top