Djokovic seljatas vigastuse, väsinud Murray langes välja

Roberto Bautista Agutil on nüüd head šansid jõuda poolfinaali. / Foto: Sipa Press/Scanpix

Austraalia lahtiste meistrivõistluste kuuendal päeval sündisid mõned väiksemad üllatused, aga suuremat mitte.

Australian Openi üheksakordse võitja Novak Djokovici (Serbia, 4) kohal olid küsimärgid, sest teise ringi mängus andis tal tunda reielihase vigastus. Djokovic oli ka täna kohtumises Grigor Dimitroviga (Bulgaaria, 27) reie kinni teipinud, aga side lõppes natuke rohkem üleval pool põlve kui kaks päeva varem. Serblane alustas kohe murdega ja ehkki selle sai Dimitrov tagasi seisul 4:5 (olles eelmises geimis päästnud kolm settpalli), oli paremus Djokovici poolel ja ta võitis 7:6, 6:3, 6:4. Dimitrov on senisest 11st omavahelisest kohtumisest Djokovici vastu võitnud vaid ühe.

“Minu arvates pöördepunkt oligi kohe esimene geim. Kui murdsin tema servi, sain aru, et tunnen ennast füüsiliselt päris hästi,” ütles Djokovic. Kuid serblast aitasid ka Dimitrovi lihtvead. Bulgaarlane võitis äralöögid 53:28, aga tegi 50 lihtviga Djokovici 22 vastu. Kohtumises oli näha, et kõigile rasketele pallidele Djokovic järele ei jooksnud, seega ta jalga ikka pisut hoidis.

Kes võiks tabeli alumises pooles pidurdada Djokovici? Kaheksandikfinaalis kohtub 21-kordne slämmivõitja Alex De Minauriga (Austraalia, 22), kes ei ole siiski piisavalt agressiivne mängija ja teda võib Djokovic üle mängida ka rahulikus stiilis. Aga veerandfinaalis peaks tulema kõva katsumus, kui Djokovici vastane on kas Andrei Rublev (5) või Holger Rune (Taani, 9). Rublev näib olevat väga heas vormis, ta on kolme mänguga küll ühe seti kaotanud, aga seda juba siis, kui ta 2:0 juhtis. Rune pole kaotanud ühtki setti, aga tal ei ole olnud tõsiseid vastaseid, sest tema tabeliosast langes viimasel hetkel loobumise tõttu välja Nick Kyrgios.

Huvitav on fakt, et teel Pariisi Mastersi tiitlile alistas Rune nii Rublevi (1/8 finaalis) kui ka Djokovici (finaalis). Taanlase seis Djokoviciga on siiski 1:1, aga Rubleviga ta rohkem kohtunud pole.

Tabeli alumise poole teises veerandis on aga hoopis lahjem seltskond: 24ndana asetatud Hispaania vanameister Roberto Bautista Agut ja kolm asetamata ameeriklast: Ben Shelton, J.J. Wolf ja Tommy Paul. Keegi neist jõuab poolfinaali. Bautista Agut kukutas täna konkurentsist Andy Murray (Suurbritannia), kes oli kahes esimeses ringis väljakul 10,5 tundi. Hispaanlane võitis 6:1, 6:7, 6:3, 6:4 ja me ei tea, kas peamine põhjus oli tema kõrge meisterlikkus või Murray väsimus. Tõeline spordimees Murray muidugi ei põhjenda kaotust kunagi väsimusega.

Vaata meeste üksikmängu tabelit siit.

Naiste üksikmängus need kaks väiksemat üllatust sündisidki. Magda Linette (Poola), kes oli 2. ringis välja lülitanud Anett Kontaveidi, alistas ka Jekaterina Aleksandrova (19), tulemus oli 6:3, 6:4. Tema vastane 1/8 finaalis on Caroline Garcia (Prantsusmaa, 4), kes alustas väga halvasti, aga võitis Laura Siegemundi (Saksamaa) 1:6, 6:3, 6:3.

17-aastane Linda Fruhvirtova (Tšehhi) oli küll kaasmaalannast Marketa Vondroušovast edetabelis neli kohta eespool (82. ja 86.), aga on teada, et kogenuma mängija madal ranking on tingitud vigastuspausist. 2005. aastal sündinud neidudest on Fruhvirtova nüüd esimene, kes slämmiturniiril nii kaugele jõudnud. 1/8 finaalis kohtub ta Donna Vekiciga (Horvaatia).