Andy Murray tegi taas imet: võitis vastase viielt matšpallilt!

Andy Murray Austraalias, kus ta võitis kaks pikka mängu järjest. / Foto; Xinhua/Scanpix

Briti tennisekuulsus Andy Murray, kes on tuntud kui visa tasavägiste seisude mängija, tuli Doha ATP 250 turniiri poolfinaalis taas välja raskest olukorrast ja alistas Tšehhi tulevikulootuse Jiri Lehecka 6:0, 3:6, 7:6.

Viimati pani Murray tennisemaailma ahhetama Austraalia lahtiste teises ringis, kus ta oli Thanasi Kokkinakise (Austraalia) vastu kahe seti ja murdega taga. Kuna Kokkinakis on tuntud pommservija, oli seis seda raskem, aga Murray võitis viies setis, kusjuures ka esimeses ringis oli tema mäng Matteo Berrettiniga (Itaalia) kestnud ligi viis tundi. Lehecka oli samuti Australian Openi kangelane, sest ta alistas mitu asetatud mängijat ja jõudis karjääris esmakordselt suure slämmi turniiri veerandfinaali.

Nagu tänasest tulemusest näha, oli algul pigem Lehecka see, kes tuli välja keerulisest seisust – oli ta ju esimese seti kaotanud 0:6. Kuid teises setis läks tšehh kohe ette 3:0 ja oli murdega ees ka otsustavas setis. Esimesed kaks matšpalli teenis Lehecka juba seisul 5:3 Murray servil. Aga mäng tundus kindlasti olevat läbi, kui Lehecka juhtis kolmandas setis oma servil 5:4, 40:0. Kuid Murray päästis veel kolm matšpalli, sai murde tagasi ja võitis tie-break’i 8:6. Viimases geimis Leheckal enam matšpalli polnud, alates seisust 3:4 juhtis Murray.

Murray kohtub finaalis Daniil Medvedeviga (3), kes alistas Felix Auger-Aliassime’i (Kanada, 2) 6:4, 7:6.