fbpx
Close

Andy Murray võitis Prantsusmaal Challengeri ja kerkis TOP50 sekka

Andy Murray Australian Openil. / Foto; Xinhua/Scanpix

Harva juhtub, kui Challenger-turniire mängivad tennisistid, kes on võitnud suure slämmi turniiri. Ent nii tegi 1997. aastal enesekindluse tõstmiseks Andre Agassi ja mõne aasta pärast kerkis maailma esireketiks. Andy Murrayl (Suurbritannia) küll sellist lootust ei ole, aga ka tema võitis täna Challenger-turniiri.

Lõuna-Prantsusmaal Aix-en-Provence’is toimunud Challenger 175 turniiril jagati võitjale sama palju punkte ning sellega kerkis Murray edetabeli 52. kohalt 42ks. Seega, kui teatasime, et tänu Madridis poolfinaali jõudmisele kerkib 51. kohale Aslan Karatsev, siis tegelikult osa turniire veel jätkusid ja Murray möödus jooksvas tabelis uuesti venelasest.

Finaalis maailma 17. reketi Tommy Pauliga (USA), kes oli Aix-en-Provence’is esimesena asetatud, jäi Murray kiiresti taha. Paul juhtis 4:0, nii et oli punktid võitnud selleks hetkeks 16:3. Siis aga mäng võrdsustus ja alates teises setis valitses Murray, keda võis tiivustada eilne pidulik sündmus kodumaal – kuninga kroonimine. Murray alistas Pauli 2:6, 6:1, 6:2. Šotlane oli turniiril asetatud viiendana ja võitis turniiri nelja-aastase vaheaja järel. Tema eelmine võit pärineb 2019. aasta Antwerpeni ATP turniirilt.

Siiski ei olnud see Murray esimene võit Challengeril. Noorpõlves, kui ta alles hakkas kerkima esisajasse, võitis britt kaks Challengeri 2005. aastal. Seega tuli sarnane edu 18-aastase (!) vaheaja järel. Muide, Aix-en-Provence’i turniiri 1. ringis läks Murray kokku veel ühe kuulsuse, tagasitulekut üritava endise TOP10 mängija Gael Monfilsiga (Prantsusmaa) ja võitis teda 6:3, 6:2.

scroll to top