fbpx
Close

EELVAADE | Väidetavalt ebamugav vastane, keda Kaia Kanepi on kolm korda võitnud

– Anastasija Sevastova Merko Cupil mänguhoos / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Kaia Kanepi on tunnistanud, et praegu maailma edetabelis 53. kohal asuv Läti tennisist Anastasija Sevastova on talle ebamugav vastane, aga omavahelistes mängudes juhib ometi 3:0.

Nüüd loositi nad neljandaks omavaheliseks mänguks kokku Australian Openi avaringis ja see kohtumine peaks algama teisipäeva öösel kella 3.30-4 paiku. Rahvusvahelises statistikas me leiame nende omavahelise seisu 2:0, aga seal ei peagi olema nö mitteametlikku mängu mullu suvel Merko Cupi raames, kus Kaia võitis 7:6, 2:6, 10:5. See tulemus võib siiski kätkeda endas ohtu – võitis ju Sevastova rohkem punkte ja geime.

Kuid WTA tasemel kohtusid nad viimati – nii imelik kui see ka pole – päevapealt kümme aastat tagasi ehk 2011. aasta 8. veebruaril Pariisi siseturniiril. Kaia, kes siis oli maailma 17. reket, võitis kahes setis. Meie lõunanaabriga kohtus Kaia esimest korda 2010. aasta aprillis ITF-i turniiril. Kanepi oli just siis üle saamas mõõnast, aga edetabelis esisajast väljas, kuid tollal 20-aastane Sevastova asus 64. kohal. Ikkagi võitis Kaia üsna kindlalt 7:5, 6:2. Seega vaevalt Kaia nüüd neid mänge kuidagi halvasti meenutab, sest eriti esimeses omavahelises mängus ta polnudki soosik.

Muidugi on Tennisnet Sevastovast palju kirjutanud ka varem, sest kahe eelmise hooaja jooksul kaks korda kohtus Läti mängija Anett Kontaveidiga, kes samuti mõlemad mängud võitis. Tõsi, esimene matš jäi 5:0 eduseisul pooleli Sevastova loobumise tõttu. Eelvaadet, kus on ka link veel varasemale uudisele, saate lugeda siit. Lisaks on Tennisnet Sevastovast kirjutanud enne suvist Merko Openit ja seda lugu saate lugeda siit.

Niisiis kirjutame praeguses loos ainult sellest, mida on Sevastova suutnud pärast koroonaviiruse pausi, sest toimus ju tema teine mäng Anettiga siis, kui peeti veel eelviimast nädalat rahvusvahelisi turniire enne suurt pandeemiahoogu. Midagi head kirjutada pole: kui koroonapaus lõppes, oli Sevastova edetabelis 43., nüüd kümme kohta tagapool. Kuuel turniiril, kus ta osales, teenis ta kokku vaid kaks võitu, kuid üks neist oli siiski märkimisväärne: ta alistas US Openi esimeses ringis kohaliku lemmiku Cori Gauffi. Kuid seejärel kaotas Sevastova kahes setis veel ühele tulevikulootusele Marta Kostjukile (Ukraina).

Tänavu on Sevastova mänginud kaks turniiri, kuid mängude arv (3) väiksem kui Kaial (5), kes osales ainult ühel turniiril. Aga nagu teame, jõudis seal kaugele. Sevastova mängis eelmisel nädalal Yarra Valley Classic’ul, kus eestlannasid polnud, ja langes seal teises ringis välja venelanna Anastassia Pavljutšenkova käe läbi koguni 0:6, 3:6.

Oleme eelvaadetes korduvalt kirjutanud, et Sevastova näol on tegemist omapärase tennisistiga, kelle tugevus ei peitu võimsates löökides nagu tänapäeval kombeks. Ta on kaval, kasutab osavalt lühikesi krosse ja tilkpalle ning üritab lõigetega tempot alla tõmmata. Aga tulemuste põhjal tundub, et on kaks võimalust: 1) vastased on tema stiiliga kohanenud ja suudavad oma tugevusi maksma panna; 2) Sevastova on lihtsalt ise kehvemaks jäänud ega suuda enam endisel tasemel mängida.

See kõik muidugi ei tähenda, et maailma 53. reketil ei ole võimalusi sel nädalal 65ndaks tõusnud Kaia vastu. Kanepi väsimus eelmise nädala turniirist on üks faktor, mida Sevastova võib kasutada. Kuid kihlveokontorid seda ei usu! Kaia on päris kindel favoriit, näiteks ennustusportaal Paf annab eestlanna võidukoefitsiendiks 1,32 ja meie lõunanaabrile 3,40. Kui tuua võrdlus, siis sama võiduvõimalus on näiteks tugeval valgevenelannal Viktoria Azarenkal USA mängija Jessica Pegula vastu.

Kaia võit tooks muidugi Eesti tennisesõpradele tõelise maiuspala, sest järgmises ringis kohtub ta tiitlikaitsja Sofia Keniniga (USA). Kenin pole veel ise esimese ringi mängu võitnud, aga küllap ta seda teeb.

scroll to top