fbpx
Close

Soome esireket pani Gael Monfilsi nutma

Kaotuse võttis Gael Monfils vastu siiski väärikalt ja õnnitles Emil Ruusuvuorit siiralt. / Foto: AFP/Scanpix

Melbourne’is Eesti aja järgi esmaspäeva öösel alanud Australian Openi meeste üksikmängu esimeste tulemuste seas on ehk märkimisväärseim Soome esireketi Emil Ruusuvuori (ATP 86.) 3:6, 6:4, 7:5, 3:6, 6:3 võit maailma 11. reketi Gael Monfilsi (Prantsusmaa, 10) üle.

21-aastane Ruusuvuori on tuttav ka paljudele eestlastele, näiteks Kenneth Raisma on temaga koos treeninglaagrites harjutanud. Kui alustada statistikast, siis Monfils servis paremini, ta lõi 13 ässa ja tegi 5 topeltviga, aga Ruusuvuori 4 ässa ja 11 topeltviga. Selle tulemusena olid ka soomlase servigeimid pikemad, tema pallingul mängiti 195 ja Monfilsi servil 160 punkti. Ning samuti oli prantslasel palju rohkem murdepalle, kuid ta realiseeris 23st vaid 6 ja soomlane 13st 6.

“See oli mu karjääri pikim mäng. Vastas oli tipptennisist, seepärast olen võiduga rahul. Suutsin läbi kohtumise mängu kontrollida. Me mõlemad käisime mängu jooksul veidi üles-alla, aga see on loomulik suure slämmi viiesetilistes heitlustes,” ütles Ruusuvuori Yle,fi vahendusel.

Monfilsil on käsil uskumatu seeria. Pärast Covid-19 pandeemiapausilt naasmist pole prantslane suutnud võita ainsatki matši. Austraalia lahtised oli 34-aastase Monfilsi jaoks juba kuues turniir järjest, kus tal tuli avaringis kaotus vastu võtta. Tohutu kontrast võrreldes eelmise aastaga, kui Monfils alustas aastat silmapaistva 16:3 võitude-kaotuste suhtega.

Emotsionaalne Monfils puhkes pressikonverentsil nutma. Ta ei suutnud kehvasid tulemusi kuidagi selgitada. „Mul pole enesekindlust. Ma tahaksin sellest õudusunenäost ärgata, kuid ei suuda,“ sõnas Monfils emakeeles. „Ma ei tea, millal see lõpeb. See on nii raske. Iga kord, kui ma siin mängin, tunnen, et minu üle mõistetakse kohut. Kaotasin jälle. Ma ei oska servida. Mängin halvasti. Olen aus, see võtab aega.“

Siiski tunnistas prantslane, et järgib oma ema õpetussõnu: „Ema ütles mulle lihtsa lause. Ta ütles, et ma pean kõvemini treenima ja mitte kunagi alla andma. See on ainus asi, mida teha.“ Eurospordi kommentaator Mats Wilander pani Monfilsi ühte patta Nick Kyrgiose ja Fabio Fogniniga. „Need kolm meest vajavad publikut enda ümber. Monfils on äärmiselt sotsiaalne mängija ning ta vajab käima saamiseks tribüünidele rahvast. Kaotustes on peidus midagi enamat kui tennis.“

Kui esimestes settides oli murdeid rohkem, siis neljandas ja viiendas piisas vastavalt Monfilsile ja Ruusuvuorile ühest murdest. Otsustavas setis 3:1 ette läinud soomlane vajas võitmiseks kolme oma pallingu hoidmist ja tuli sellega toime, ehkki kõik geimid olid pikad ja vastasel kaks murdepalli. “Võidu võti oli tasakaal ehk agresiivsuse säilitamine koos kannatlikkusega. Viiendas setis oled igal juhul väsinud, aga adrenaliin tõuseb ja selle najal suudad vastu pidada. Mul olid ka kerged krambid, aga muidu tundsin ennast hästi,” ütles Ruusuvuori. Soomlane sundis vastast rohkem eksima, sest äralöökide/lihtvigade arvestuses oli Monfils napilt parem – prantslasel vastavalt 46/64 ja Ruusuvuoril 44/67.

Üheski teises meeste üksikmängu kohtumises pole seni (osa mänge veel kestavad) üllatusi sündinud. Asetatutest langes välja veel üks prantslane Benoit Paire (25), aga arvestades tema viimase aja alavormi, ei ole ootamatu tema allajäämine venelasele Jevgeni Gerassimovile (Valgevene) neljas setis.

Suurtest staaridest käis esimesena väljakul Dominic Thiem (Austria, 3), kes võitis küll väga raskelt kõikuva loomuga pika (1 tund 12 minutit) avaseti, aga seejärel sai lihtsamalt 7:6, 6:2, 6:3 jagu Mihhail Kukuškinist (Kasahstan). Teises setis tegi Thiem nö “kinnise muna”, kui võitis 0:2 seisult 6:2. Thiemile US Openi finaalis kaotanud Alexander Zverev (Saksamaa, 6) loovutas esimese seti, aga siis võitis Marcos Gironi (USA) 6:7, 7:6, 6:3, 6:2. Teises setis oli Zverev kogu aeg juhtivam pool ja vastasel polnud ühtki võimalust 2:0 juhtima minna.

Austraalia aja järgi õhtuse sessiooni mängudest kirjutame hiljem.

Vaadake meeste üksikmängu kõiki tulemusi siit.

scroll to top