fbpx
Close

Harri Neppi: teises ringis peaks Anett võitma, Kaial on ka head šansid

Kaia Kanepil seisab ees eriline katsumus Sofia Keniniga kohtumise näol. /Foto: AFP/Scanpix

Treenerist ekspert Harri Neppi on üsna optimistlik Eesti naistennisistide võiduvõimaluste osas 2. ringi mängudes. Ta arvab, et isegi tiitlikaitsja Sofia Keniniga kohtuv Kaia Kanepi omab häid võimalusi.

Kõigepealt rääkis Neppi Kaia tänasest mängust, kus ta alistas Anastasija Sevastova 6:3, 6:1. “Muidu oli kõik hea, aga esimese setis seisult 4:0 ta kaotas kolm geimi puhtalt oma vigade tõttu. Kui ta aga lõi hästi, siis see tempo oli Sevastovale liiast. Mul tekkis küsimärk, kas Sevastova on üldse viimasel ajal tõsiselt treeninud, sest ta liikumine jättis soovida. Kui ta on heas vormis, siis on just liikumine tema relv, koroonaaja mitteametlikel turniiridel ta mängis väga hästi,” ütles Neppi.

Neppi nägi täna ka Kenini mängu. “Kindlasti ei ole ameeriklanna sellises vormis nagu aasta tagasi, kui ta turniiri võitis. Tema mängutempo oli tavapärasest aeglasem. Ta küll paigutab palli hästi, aga Kaia võib ta pallivahetustes ära suruda. Kui Kaia näitab parimat mängu, on võiduvõimalused üsna head,” leidis Neppi.

Anett Kontaveidi 7:5, 6:2 võit Aliaksandra Sasnovitši üle jättis Neppile ka hea mulje. “Vastane riskis ja eksis tõesti palju. Aga Sasnovitš ei saa teisiti mängida, sest ta ei ole osav tennisist. Tema võimalus peitub ainult löömises. Anett aga tegi talle mängu raskemaks, sest sai esimest servi hästi sisse ja ka vastase võrku tulles lõi mööda või talle ebamugavasse kohta. Kui see mäng jäänuks rohkem teise servi otsustada, läinuks raskemaks,” rääkis Neppi.

Anetti järgmine vastane Heather Watson on Neppi meelest lihtsam kui Sasnovitš. “Natuke on Watson edetabelis tõusnud, aga pole tal mingeid erilisi tulemusi. Anett on selles mängus selge favoriit. Watsonit ei pruugi aidata isegi see, kui ta suudab maksimaalselt lihtvigu vältida,” ütles Neppi.

Samuti soovis treener eraldi rääkida Eesti päritolu rootslannast Rebecca Petersonist, kelle isa Mart oli 1980ndatel Neppi õpilane. “Peterson juhtis Marketa Vondroušova vastu 6:2, 3:1 ja oleks pidanud võitma, sest praegu ei ole tšehhitari vorm kaugeltki selline nagu siis, kui ta Pariisis finaali jõudis. Aga Petersonil kukkus esimene serv täiesti ära. Sinnamaani servis väga hästi, aga viimasest 9st pallingugeimist kaotas kuus,” oli Neppil kahju õpilase tütrest.

scroll to top