Sevastova oli punkti kaugusel, et kindlustada Läti poolfinaal

Jelena Rõbakina päästis kaks matšpalli. / Foto: AFP/Scanpix

Peaaegu saanuks Eastbourne’i turniiril teoks Läti poolfinaal, aga Anastasija Sevastoval jäi realiseerimata kaks matšpalli Jelena Rõbakina (Kasahstan) vastu.

Pärast Arina Sabalenka (Valgevene, 1) väljalangemist jäid turniirile vaid asetamata mängijad ja seda suuremat kaalu omasid kaks õhtust veerandfinaali, kus mõlemas osalesid Läti mängijad. Jelena Ostapenko tegi töö ära, kui pärast erakordselt kesist avasetti alistas endale pigem ebamugava vastase Darja Kasatkina (Venemaa) 1:6, 7:5, 6:2.

Kahe 1997. aastal sündinud tennisisti, kes olid suured rivaalid juba noorteklassis, eelmised kaks kohtumist jäid aastasse 2017. Too hooaeg tõi Ostapenkole slämmitiitli, aga Kasatkinale kaotas ta kahel korral kindlalt. Pärast Ostapenko 3:6, 2:6 kaotust US Openi 3. ringis toimus kurikuulus “kätlemiskaasus”, kus pärast matši ulatas Läti mängija üle võrgu lõdva käe, ise teisele poole vaadates. Kui Ostapenko kaotas täna esimese seti, võis sellist kaasust uuesti oodata, aga järsku leidis lätlanna oma parima mängu. Teise seti lõpus olid küll mingid segadused kohtunikega, kus pukikohtunik luges vale seisu Kasatkina kahjuks, aga venelanna ei pannud seda tähele. Samas käis joonekohtunik pukikohtunikule kaebamas, et kuulis Ostapenko suust roppu sõna. Pärast seda soovis Ostapenko tolle naisjoonekohtuniku väljavahetamist. Kuid pärast Läti tennisisti võitu midagi erilist ei toimunud, mängujärgne kätlemine oli täiesti tavaline. Asi on lihtsalt selles, et Kasatkina ei reageeri kaotusele nii valulikult nagu Ostapenko.

Sevastova võitis Rõbakina vastu avaseti 6:2, aga kaotas kaks järgmist 6:7. Seega lõppesid täna kolm naiste veerandfinaali niimoodi, et võitja teenis vähem geime – oli ju sarnaselt Anett Kontaveit alistanud Viktorija Golubici (geimid -1) ja Camila Giorgi Sabalenka (-3). Kui neist ainsana teenis Anett vähemalt rohkem punkte, siis Sevastova jäi selles osas peale 121:113, aga mängu kaotas. Draama jõudis haripunkti teise seti lõpul. Algul 2:4 taha jäänud Sevastova pääses 6:5 ette ja servis matši võiduks (nagu ka Golubic Kontaveidi vastu), kuid kaotas servigeimi. Tie-break’is jõudis Sevastova 1:4 seisult ette 6:4, aga siis jäidki need kaks matšpalli realiseerimata. Rõbakina võitis tie-break’i 9:7. Otsustavas setis tegi esimese murde Rõbakina seisuks 6:5, aga ka tema ei kasutanud servigeimi matši lõpetamiseks, kuid parandas vea tie-break’i 7:5 võiduga.

Seega kohtuvad teises poolfinaalis Ostapenko – Rõbakina. Kasahhi tennnisist on kõrgeima edetabelikohaga (21.) mängija, kes veel konkurentsi jäänud. Sevastova võidu korral oleks see au kuulunud Kontaveidile.