fbpx
Close

Ülevaade Anastasija Sevastova senisest karjäärist

– Anastasija Sevastova Berliini turniiril | Foto: imago images/Nordphoto/Scanpix

Järgmisel nädalal algab Tallinnas kindlasti selle aasta tennise suursündmus – Merko Cup. Selle puhul on paras aeg tutvustada turniiril osalejaid. Üheks mängijaks, kes Läti eest võistlustulle astub, on tänavu 30-aastaseks saanud tennisist Anastasija Sevastova.

Tegemist on kindlasti ühe Läti läbi aegade edukaima tennisemängijaga. Sevastova on võitnud 13 ITF turniiri ja 4 WTA turniiri: 2010. aastal Estoril Openi, 2017. aastal Mallorca Openi, 2018. aastal Bucharest Openi ja 2019. aastal Baltic Openi. Ka suurtel slämmidel on ta mänginud hästi – Prantsuse lahtistel ja Wimbledonis on ta seni parima tulemusena jõudnud 3. ringi ja Austraalias 4. ringi, kuid kõige edukam on lätlanna olnud Ameerikas, kui jõudis 2018. aastal poolfinaali, kus kaotas lõpuks Serena Williamsile. Sevastova seni parim edetabelikoht on 11., kus ta oli viimati 15. oktoobril 2018. aastal.

Anastasija Sevastova otsustas saada tennisistiks oma sõnul umbes 14-aastaselt, kui võitis Läti U18 meistrivõistlused. Tema ametlik profikarjäär algas aga 2007. aastal, kui pääses mängima Istanbul Cupile ja võitis oma esimese WTA matši, alistades Anastasiya Yakimova. Alles 2009. aastal sai ta peale suure slämmi põhitabelisse Ameerika lahtistel ja võitis seal esimese mängu. Võib aga öelda, et lätlanna karjäär sai hoo sisse alles 2010. aastal, kui ta sai ühe oma esimestest suurtest võitudest, alistades tol hetkel maailma 9.reketi Jelena Jankovici Monterrey Openi esimeses ringis. Samal aastal võitis Sevastova ka oma esimese WTA tiitli Estorilis.

Mõnele edukale aastale järgnes aga periood, mida pidevalt saatsid vigastused ja haigused, ning mais 2013. aastal teatas Sevastova karjääri lõpetamisest. 2015. jaanuaris aga naasis ta uuesti profitennisesse ning võitis esimese poole aasta jooksul neli ITF turniiri. Pärast esimest sisseelamisaastat jõudis Sevastova kahte WTA finaali, Mallorcal ja Bucharestis, kus küll lõpuks kaotas. Küll aga jõudis ta samal aastal oma elu esimesse suure slämmi veerandfinaali Ameerika lahtistel, kus võitis varasemates ringides Garbine Muguruzat, Kateryna Bondarenkot ja Johanna Kontat.

2017. aasta oli Sevastova jaoks kindlasti üks karjääri parimaid aastaid. Lätlanna suutis võita teise WTA tiitli Mallorcal, jõudis Ameerika lahtiste veerandfinaali ning tõusis edetabelis maailma 15 parema hulka. Ka 2018. aasta oli Sevastovale edukas – ta võitis oma kolmanda WTA tiitlii Bukarestis, jõudis Ameerika lahtistel poolfinaali ning mängis hästi paljudel kõrgetasemelistel turniiridel, näiteks Dohas, Indian Wellsis ja Charlestonis.

Sarnaselt kahele eelmisele aastale, mängis Sevastova stabiilselt hästi ka 2019. aastal. Austraalia lahtistel jõudis ta turniiri teise nädalasse esimest korda pärast 2011. aastat. Kuigi lätlannale tegid muret mõned vigastused, mis viisid varaste kaotusteni Dohas, Dubais, Indian Wellsis ja Miamis, tegi ta Prantsuse lahtistel elu parima tulemuse ja jõudis neljandasse ringi, kaotades lõpuks hilisemale finalistile Marketa Vondorušovale. Pärast ebaõnnestunud Wimbledoni, kus Sevastova kaotas kolmes setis juba teises ringis Collinsile, juhtides seisul 6:4 3:0, suutis lätlanna võtta tiitli, mida ta ise nimetab oma kõige väärtuslikumaks. Nimelt võitis Sevastova esimese Baltic Open turniiri, mis toimus tema koduriigis, Lätis.

Sevastova mängustiil põhineb suurel osal taktikal ning ta on osav löökide varieerimises, mida ta ka palju mängus kasutab. Tema tagajoonelöögid on stabiilselt head mõlemal poolel, samuti on tal ka suhteliselt stabiilne serv. Lisaks sellele on Sevastova plussiks tema kiirus ja hea jalgade töö väljakul. Lätlanna ise on öelnud, et tagakäsi on tema lemmiklöök. Paljude ekspertide arvates on Sevastova suurimaks relvaks tema varieeruvus, järjekindlus ja optimism väljakul.

Anastasija Sevastova võtab tennist ratsionaalselt. Ta on öelnud, et tänu vigastuste tõttu karjääri pausile panemisele sai ta aru, et elu läheb edasi ka pärast tennist. ‘’Kui sa kaotad mängu, ei ole see maailma lõpp. Maailm ei kuku kokku,’’ on Sevastova öelnud targad sõnad. Vahepealsetel aastatel, kui lätlanna tennist ei mänginud, oli ta hoopis turismikorralduse tudeng. Kuigi lätlanna ütles, et õppimine ei olnud tema jaoks keeruline, pani see teda uuesti tennise poole tagasi pöörduma. Tennis on ikkagi tema tõeline kutsumus.

Sevastova on enne Merko Cupi hoos – nimelt alistas ta hiljuti ACES Tour’i teisel osavõistlusel Berliinis kolm maailma TOP12 mängijat, võites Kiki Bertensit 6:1 6:4, Elina Svitolinat 6:1 6:1 ja finaalis Petra Kvitovat 3:6 6:3 10:5. Seetõttu on kindlasti järgmisel nädalal oodata huvitavaid mänge ja saame näha, kuidas meie omad Anastasija Sevastovaga hakkama saavad!

Nell Natali Kivi

scroll to top