Sofia Kenin kaotas jälle

Sofia Kenin Melbourne’is pärast kaotust Kaia Kanepile. / Foto: AFP/Scanpix

2020. aasta naiste tennise üks suurimaid komeete Sofia Kenin (USA) ei ole tänavu jalgu alla saanud. Kolmapäeva õhtul kaotas teisena asetatud Kenin Charlestoni turniiri 2. ringis maailma 79. reketile Lauren Davisele (USA) 6:4, 3:6, 4:6.

Kenini langus algas teises setis seisul 3:3, kui ta kaotas kuus geimi järjest. Otsustava seti seisul 0:3 kasutas Kenin meditsiinipausi ja pärast seda viigistas seisu, kuid kaotas siis taas oma servigeimi, mis osutus otsustavaks. Et kokku oli 29 geimi jooksul 15 murret, pole siiski üllatav, sest Charlestonis mängitakse saviliivakattel ning eriti just Davis on tõrjel parem kui pallingul. Kuna Kenin võitis 9st murdepallist 7 ja Davis 22st 8, siis see näitab, et Davisel oli isegi šansse kindlamaks võiduks.

Alates Australian Openist, kus Kenin langes 2. ringis välja Kaia Kanepi käe läbi, on eelmise aasta sama slämmiturniiri võitja ja Prantsusmaa lahtiste finalist võitnud kuuest mängust ainult kaks. Enne Australian Openit oli Kenin siiski kahel turniiril jõudnud veerandfinaali ja võitnud 7st mängust 5. Vägisi jääb mulje, et just Kanepi andis Keninile hoobi, millest ta pole toibunud.

Kolmapäeval oli veel kaks väiksemat üllatust. Välja langes ka viiendana asetatud Belinda Bencic (Šveits), kes kaotas Paula Badosale (Hispaania, WTA 71.) 2:6, 7:6, 1:6. Teises setis jättis Badosa seisul 5:3 kasutamata kaks matšpalli, aga suutis sellest üle saada ja otsustava seti võita. Anastasija Sevastova (Läti) jäi aga alla maailma 118. reketile Catherine McNallyle (USA) 6:7, 6:2, 4:6. Otsustava seti kaotas Sevastova 4:2 eduseisult. Kuna Badosa ja McNally kohtuvad 1/8 finaalis omavahel, jõuab üks üllataja veerandfinaali.