fbpx
Close

Maailma esireket langes olümpiaturniiril välja

Sara Sorribes Tormo pärast võitu. / Foto: Imago images/Scanpix

Tokyo olümpiamängude tenniseturniriil juhtusid pühapäeval ka mõned väiksemad üllatused, aga suurim üllatus oli kahtlemata maailma esireketi ja värske Wimbledoni võitja Ashleigh Barty (Austraalia) kaotus Sara Sorribes Tormole (Hispaania) 4:6, 3:6.

Kuuma ilmaga on muidugi visa kaitsemängija ja pikki punkte armastava Sorribes Tormo vastu raske mängida, aga eks peaks ju Barty ka olema palavusega harjunud. Esimeses setis läks Sorribes Tormo kahe murdega ette, kui Barty sai ühe tagasi ja seisul 3:4 oli ta vastase servil 40:15 ees. Kuid hispaanlanna suutis oma pallingut hoida ja võitis seti. Teises juhtis Barty vastase pallingul 3:2, 40:15, aga taas ei tulnud tähtsal hetkel murret ja pärast seda maailma esireket enam ühtki geimi ei võitnud. Sorribes Tormo murdis koguni viis Barty servi (murdepallid 9st 5), samal ajal õnnestus austraallannal kasutada 9st murdepallist ainult kaks.

Barty kaotuse peamine põhjus oli uskumatult suur lihtvigade arv – 57! Sorribes Tormo patustas vaid 14 lihtveaga, kuid kaotas äralöögid Bartyle 4:28. Eks need numbrid räägivad mängu iseloomust – ründas ainult Barty, aga tegi seda ülimalt halvasti.

Hispaania sepistas veel ühe üllatuse, kui pooleaastasest vähiravist taastuv Carla Suarez Navarro alistas Ons Jabeuri (Tuneesia) 6:4, 6:1. Kuid taas ei tohiks siin ilmastikutingimusi põhjuseks tuua, sest Tuneesia on isegi soojema kliimaga riik kui Hispaania. Naiste üksikmängu väiksem üllatus oli Jekaterina Aleksandrova (Venemaa) 4:6, 6:4, 6:4 võit Elise Mertensi (Belgia, 12) üle.

Lisame, et sarnaselt Anett Kontaveidile jäid esimesse ringi pidama ka Läti tennisistid, ehkki neil vedas loosiga rohkem, sest nad ei pidanud kohtuma asetatud mängijatega. Me küll ei tea, kuidas Jelena Ostapenkole ja Anastasija Sevastovale kuumus mõjus, ent otsustava seti nad kaotasid. Sealjuures oli Sevastova Fiona Ferro (Prantsusmaa) vastu 6:2, 3:1 ees, aga kaotas 6:2, 4:6, 2:6. Viimasest 14st geimist võitis Sevastova ainult kolm. Ostapenko jäi 4:6, 7:6, 4:6 alla pärast lapse sündi tennisesse naasnud Jelena Vesninale (Venemaa), kuid siiski ei tulnud Läti mängija peamine nõrkus – kehv teine serv – kuigivõrd ilmsiks, sest murdeid oli vähe: Vesnina neli ja Ostapenko kaks.

Eesti aja järgi lõuna paiku selgus, et Läti tennisistid sõidavad koju, sest nad kaotasid ka paarismängus Austraalia duetile Ellen Perez/Samantha Stosur 6:4, 1:6, 5:10. Kuna Läti meesmängijat Tokyos pole, siis segapaaris nad osaleda ei saa.

Meeste üksikmängus võib ehk tingliku üllatusena välja tuua Andrei Rublevi (Venemaa, 5) kaotust, kuid tema alistaja oli ikkagi kodus mängiv (mis siis, et ilma pealtvaatajate toetuseta) endine esikümne mees Kei Nishikori (Jaapan), kes võitis kohtumise 6:3, 6:4.

Uudis on kindlasti ka see, et kahekordne olümpiavõitja Andy Murray (Suurbritannia) loobus üksikmängust, kuid medalisoosik poleks ta niikuinii olnud. Murray sepistas laupäeval koos Joe Salisburyga paarismängus üllatuse, kui britid alistasid teise asetusega Prantsusmaa paari Pierre-Hugues Herbert/Nicolas Mahut. Kuna Murrayd vaevab reielihase venitus, siis ta otsustas panustada ainult paarismängule. Kuid selle loobumisega kaasnes ka üllatus, sest Murray asemel mängima pääsenud Max Purcell (Austraalia) alistas Felix Auger-Aliassime’i (Kanada, 9) 6:4, 7:6. Purcell on üksikmängus alles maailma 190. reket, kuid pääses olümpiaturniirile paarismängu 39. reketina.

scroll to top