Osaka alistas Mertensi, Barty jätkab tiitli kaitsmist

– Ashleigh Barty / Foto: Zumapress/Scanpix

Kaks naismängijat, kes võivad pärast Miami turniiri kas jääda või saada maailma esireketiks, olid esmaspäevastes 1/8 finaalides edukad.

Tiitlikaitsja Ashleigh Barty (Austraalia), kes tänavu Miamist punkte juurde ei saa, garanteeriks siiski esikohal püsimise, kui jõuaks finaali või siis tema ainus rivaal Naomi Osaka (Jaapan, 2) poolfinaalist kaugemale ei saaks. Barty alistas kaheksandikfinaalis Viktoria Azarenka (Valgevene, 14) sarnase tulemusega, millega Elise Mertens (Belgia, 16) oli pühapäeval jagu saanud Anett Kontaveidist (22). Barty võitis 6:1, 1:6, 6:2, erinevus oli selles, et Kontaveit sai keskmises setis nulliga võidu, aga Azarenka andis 5:0 seisult siiski ühe geimi ära. Kolmas sett oli võrdsem kui numbrid näitavad. Mängiti neli pikka geimi, aga neist kolm võitis Barty.

“Kaks esimest setti erinesid teineteisest päris suurelt, aga kolmandas käis tõsine võitlus,” ütles Barty. “Otsustasid paar geimi seti keskel, püüdsin lihtsalt säilitada keskendatuse ja täita oma mänguplaani nii hästi kui võimalik. Tundus, et sain rohkem mängu üle kontrolli.”

Barty jäi pärast koroonaviiruse pausi koju Austraaliasse, kus nakkuse levimisele suudeti panna piir. Välisturniiridega ei tahtnud maailma esireket riskida ja Miami Open on Bartyle pärast pausi esimene võistlus väljaspool Austraaliat. Kodumaal läks tal keskmiselt – Yarra Valley Classicu Barty võitis, Australian Openil langes välja veerandfinaalis ja Adelaide’i turniiril 2. ringis.

Barty kohtub veerandfinaalis Arina Sabalenkaga (Valgevene, 7), kes väga ühepoolses mängus alistas Marketa Vondroušova (Tšehhi, 19) 6:1, 6:2. Tabeli ülemise poole põnevaimas heitluses võitis aga Elina Svitolina (Ukraina, 5) Petra Kvitova (Tšehhi, 9) 2:6, 7:5, 7:5. Vaatamata halvemale edetabelikohale peeti selle mängus soosikuks Kvitovat, aga ta suutis seda tõestada vaid esimeses setis. Eriti põnev oli otsustav sett, kus tehti kokku seitse servimurret. 3:0 juhtinud Svitolina jäi taha 3:4, aga siis juhtis oma servil nii 5:4 kui ka 6:5 ja teise võimaluse kasutas ära. Svitolina kohtub veerandfinaalis Anastasija Sevastovaga (Läti), kes sai 6:1, 7:5 jagu madalaima edetabelikohaga (338.) kaheksandikfinalistist Ana Konjuhist (Horvaatia). Eelmises ringis oli Sevastova saanud maailma 3. reketilt Simona Halepilt (Rumeenia) loobumisvõidu.

Tabeli alumises pooles jõuti enne Eesti keskööd ära mängida vaid üks kohtumine, mis huvitas vast Eesti tennisesõpru kõige rohkem: kas Kontaveidi alistanud Mertens saab vastu Osakale? Ei saanud, sest tulemus 6:3, 6:3 räägib selget keelt jaapanlanna üsna kindlast paremusest, ehkki teine sett oli mänguliselt tasavägisem ja kestis 48 minutit. Osaka võttis ennast kätte seisul 2:3, kui ta järgmises kolmes geimis kokku kaotas vaid ühe punkti. Seisul 5:3 tegi ta otsustava murde pikemas geimis.

Pärast koroonaviiruse pausi on Osaka mänginud vaid neli turniiri (Miami Open on viies) ja võitnud neist kaks slämmiturniirid, aga tegelikult ei ole jaapanlanna kaotanud ühtki mängu. Nimelt andis ta Cincinnati turniiri finaalis loobumisvõidu Azarenkale ja Gippsland Trophy poolfinaalis Mertensile, kes seejärel finaalis alistas Kaia Kanepi. Koos Miami kolme võiduga on Osaka võitnud nüüd 24 mängu järjest.