fbpx
Close

Läti teine reket võtab tennisest tähtajatu pausi

– Anastasija Sevastoval | Foto: imago images/Nordphoto/Scanpix

Läti naiste tennise teine reket Anastasija Sevastova teatas, et võtab terviseprobleemide tõttu tennisest pausi, kuid esialgu ei ole ta endale seadnud tähtaega, millal kavatseb naasta.

Praegu 31-aastane Sevastova on langenud maailma edetabelis 65. kohale, kaks kohta tahapoole kui Kaia Kanepi. Sevastova kuulus TOP20 sekka 2017. aasta kevadest kuni 2019. aasta sügiseni ja tema kõrgeim edetabelikoht on 11., milleni ta jõudis 2018. aasta oktoobris. Kuu aega varem oli Sevastova jõudnud USA lahtistel meistrivõistlustel poolfinaali. Ta on võitnud neli WTA turniiri, neist viimase 2019 suvel koduses Jurmalas. Eelmisel suvel jõudis Sevastova veel Wimbledonis 3. ringi, aga pärast seda on võitnud 9st mängust 2.

“Võtan pausi määramatuks ajaks,” ütles Sevastova. “See on jube, kui sa ei saa näidata oma parimat mängu, sest miski kogu aeg segab. Ma ei taha naasta väljakule enne, kui pole sajaprotsendiliselt kindlust. Ma ei taha, et kõik teaksid mu terviseprobleemidest – see on isiklik teema. Kuid pärast Australian Openit hakkas keha taas valutama, välja lõid vanad vigastused. Viimasel ajal olen kogu aeg mänginud valuga. Ma ei sea endale eesmärki konkreetseks ajaks naasta. Kui probleemid kuhugi ei kao, eks siis vaatame.”

2020. aasta suvise rahvusvaheliste võistluste pausi ajal mängis Sevastova ka Tallinnas, kuid kaotas Merko Cupil nii Anett Kontaveidile kui ka Kaia Kanepile. Tegelikult võitis Sevastova 2020. aasta pausi ajal turniiri Berliinis, kuid see ei kuulunud siis mõistagi WTA kalendrisse.

scroll to top