fbpx
Close

Kaks Läti naist jõudsid ka Eastbourne’is veerandfinaali

Jelena Ostapenko. / Foto: AP/Scanpix

Baltikum on Eastbourne’i WTA turniiri veerandfinaalis esindatud koguni kolme mängijaga, sest lisaks Anett Kontaveidile pääsesid kaheksa parema hulka Läti tennisistid Jelena Ostapenko ja Anastasija Sevastova.

Sevastovast on saanud Cori Gauffi õudusunenägu, sest viimasel ajal hästi mänginud ja ühe turniirigi (Parma) võitnud 17-aastane ameeriklanna on talle aasta jooksul kolm korda kaotanud. Esmalt juhtus see mulluse US Openi avaringis ning tänavu Miami turniiri 2. ringis ja nüüd Eastbourne’i teises ringis. Sealjuures juhtis Gauff täna Sevastova vastu 6:4, 5:2, aga kaotas 6:4, 5:7, 2:6. Samas oli Gauff avaringis alistanud Elise Mertensi (Belgia, 7) 0:6, 1:3 kaotusseisult ning lisaks oli Mertens teises setis oma servil ees 5:4 ja 6:5, kuid Gauff võitis 0:6, 7:6, 7:5.

Ostapenko võitis aga järjest kaht mängijat, kel oli juunikuus ette näidata hiilgav tulemus. Esmalt alistas ta Prantsusmaa lahtiste finalisti Anastassia Pavljutšenkova (Venemaa, 8) ja täna eelmisel nädalal Birminghamis karjääri esimese turniiri võitnud Ons Jabeuri (Tuneesia) 5:7, 6:4, 6:3.

Sevastova kohtub veerandfinaalis Jelena Rõbakinaga (Kasahstan) ja Ostapenko Darja Kasatkinaga (Venemaa), kes üllatas 4:6, 6:0, 6:1 võiduga Iga Swiatekit (Poola, 4). Kuidas saaksid Balti tennisistid omavahel kohtuda? Anett ei saa kummagi lätlannaga kokku enne finaali, kuid Ostapenko ja Sevastova võivad kokku minna poolfinaalis.

scroll to top