fbpx
Close

EELVAADE | Anett Kontaveit kohtub alavormis vastasega, keda alahinnata ei tasu

Anastasija Sevastova. / Foto: Zumapress/Scanpix

Peaaegu aasta tagasi kohtus Anett Kontaveit Indian Wellsi turniiri 3. ringis Anastasija Sevastovaga (Läti). Jõudude tollasest vahekorrast aimu ei saanud, sest Läti tennisist jättis mängu seisul 0:5 vigastusele viidates pooleli.

Seis oli siis hoopis teine, kui enne kahe naaberriigi mängija homset kohtumist, mis algab Doha turniiril Eesti aja järgi kell 14.30. Kui mõlema riigi tennisefännid tahavad sellele mängule kaasa elada, siis eestlastel on veidi lihtsam, sest meil on homme pidupäev ja sellest lähtuvalt ka puhkepäev, aga lätlased on samal ajal tööl.

Miks aga seis on teine, seda eelkõige Sevastova edetabelikoha tõttu. Enne mängu Indian Wellsis asus Anett maailma rankingus 21. kohal ja praegu on ta 22. Kuid Sevastova oli aasta tagasi 11., nüüd aga 41. Kui Indian Wellsis lasus võidukohustus Sevastoval, siis nüüd Eesti esireketil. Mida suutis Sevastova ja kuidas kulges tema karjäär, sellest saate lugeda eelmisest eelvaatest. Nii palju tuletame meelde neile, kes vana eelvaadet lugeda ei viitsi, et korraks (2013) Sevastova juba teatas profikarjääri lõpetamisest, aga naasis 2015. aastal ja hakkas kohe võitma – algul ITF-i, aga alates 2017. aastast ka WTA turniire. Sevastova senine edukaim aasta oli 2018, kui ta võitis Bukaresti turniiri, mängis Premier Mandatory taseme turniiril Pekingis finaalis ja US Openi slämmiturniiril poolfinaalis.

Kuid eelmine aasta ehk siis see aeg, mis jääb Kontaveidi ja Sevastova kahe mängu vahele, kulges Läti tennisistil üle kivide ja kändude. Suvel sai ta kirja mõned head tulemused, võitis esimest korda peetud Jurmala WTA turniiri, jõudis Wimbledonis 1/8 finaali ja Mallorcas poolfinaali. Nii püsis Sevastova enne US Openit ikka veel maailma edetabeli 11. kohal, aga nüüd läksid maha eelmise hooaja poolfinaali punktid, mille Sevastova asendas 3. ringi jõudmisega. Aasta lõpuks langes ta 27. kohale.

Tänavu pole Sevastova saanud profituuril (kaks WTA turniiri ja Australian Open) veel ühtki võitu ja sellest ta 41ks langeski. Aga Anetti homsel vastasel on kirjas siiski üks väärt võit – ta alistas Fed Cupi finaalturniiri kvalifikatsioonimängul Serena Williamsi 7:6, 3:6, 7:6. See ongi Sevastova seni viimane matš, sest eelmisel ja lõppeval nädalal ta ühelgi turniiril ei mänginud.

Sellest, et Sevastova on kaval taktik, kes osavalt kasutab rütmi- ja suunamuutusi ning tilkpalle, kirjutasime juba eelmises eelvaates. Vähemalt Indian Wellsis polnud aru saada, et Sevastova taktika kuidagi Kontaveiti häirinuks. Aga võib-olla ei olnud Läti mängija siis parimas seisundis, sest muidu ta vaevalt loobumisvõidu andnuks. Kõik justkui räägib Anetti kasuks, aga igal juhul ei tohi ta vastast alahinnata, sest tegemist on ikkagi mängijaga, kelle karjääri parim edetabelikoht on 11.

Spordiennustaja Peep: eksimused muudavad mind skeptiliseks

Kihlveokontorid on üksmeelsel arvamusel, et Anett on homses kohtumises favoriit. Ennustusportaalis Paf võetakse praegu pakkumisi Kontaveidi võidule koefitsiendiga 1,34 ja Sevastovale 3,30. Seega võib Anetti võiduvõimalusi hinnata ligi 75-protsendiliselt.

Spordiennustaja Peep on pisut skeptiline, aga paljud altminekud on teda selliseks muutnud. “Kahtlesin, kas Anett ikka võidab Pavljutšenkovat, ehkki panuse tegin, ja uskusin, et ta võidab Marticit. Aga läks vastupidi. Martic üllatas mind täielikult teistsuguse taktikaga – näiteks Pariisis Kaia Kanepi vastu ta niimoodi ei mänginud. Sel põhjusel ei tahaks ma ka praegu teha panust Anetti võidule, sest koefitsient pole ka kuigi kõrge. Eelmisel korral tegin suurema panuse Simona Halepile ja vähemalt see pakkumine läks pihta. Nüüd valin Maria Sakkari võidu Julia Görgesi üle koefitsiendiga 1,79,” arutles Peep.

Ka Tennisnet arvab, et alust optimismiks on olemas, aga alahinnata Sevastovat ei tohiks. Kohtumist saate näha Delfi TV-st.

scroll to top