fbpx
Close

Naiste üksikmängus ei toimunud avapäeval ühtki suuremat üllatust

Naomi Osaka võitis Austraalias kaks aastat tagasi. / Foto: Xinhua/Scanpix

Australian Openi naiste üksikmäng algas rutiinselt, ehkki mõned viimastena asetuse teeninud mängijad langesid konkurentsist ja mõned favoriidid olid ka hädas, aga lõpuks võitsid.

Kihlveokontorite peasoosik Australian Openi võidule Naomi Osaka (Jaapan, 3) näitas tõelist klassi, sest 6:1, 6:2 võit küllatki tugeva venelanna Anastassia Pavljutšenkova üle jätab võimsa mulje. Statistikas on kindlasti hea number Osaka ainult 11 lihtviga (18 äralöögi kõrval), sest riskantse stiiliga jaapanlanna teeb neid tavaliselt ikka rohkem. Tõsi, eks mäng oli ka üsna lühike.

Veel üks soosik Serena Williams (USA, 10), keda arvatakse kohtuvat Osakaga veerandfinaalis, sai 6:1, 6:1 võidu mitte just kõige lihtsama vastase Laura Siegemundi (Saksamaa) üle. Ainult tabeli alumise poole kolmanda favoriidi Simona Halepi (Rumeenia, 2) 6:2, 6:1 võit ei pruugi veel midagi tõestada, sest tema vastane oli maailma 140. reket Lizette Cabrera (Austraalia).

Kes siis asetatutest kaotasid? Ainult Angelique Kerber (Saksama, 23) Alison Riske (USA, 24) ja Qiang Wang (Hiina, 30). Ent Riske mängutase on pärast abiellumist alla läinud, sügisel vaid kolm turniiri mänginud Kerber pole endist taset saavutanud, aga hiinlannadest pole koroonaviiruse ajastul mitte keegi head vormi näidanud. Kui Riske kaotas 2:6, 1:6 tõusvale tähele Anastassia Potapovale (Venemaa) ja Kerber heas hoos olevale Bernarda Perale (USA) 0:6, 4:6, siis Wang jäi alla langevale tähele, kelleks võib pidada Sara Erranit (Itaalia), Prantsusmaa lahtiste finalisti ja paarismängu slämmivõitjat. Dubais kvalifikatsiooni läbinud Errani võitis Wangi 2:6, 6:4, 6:4 ja kohtub nüüd veel ühe langeva tähe Venus Williamsiga (USA), kelle tee on sellega lihtsamaks muutunud.

Vanema Williamsiga samas tabeliosas on ka Bianca Andreescu (Kanada, 8) – 2019. aasta US Openi võitja, kes nimetatud aasta novembrist alates polnud pidanud ühtki kohtumist. Võis karta krobelist algust, aga Rumeenia päritolu Andreescu sai siiski jagu rahvuskaaslasest Michaela Buzarnescust 6:2, 4:6, 6:3. Serv oli kanadalannal hea, sest ta kaotas vaid ühe oma pallingugeimi ja võitis 79% esimese servi punktidest. Ühtki topeltviga Andreescu ei teinud.

Lõpuks tasub veel peatuda Marketa Vondroušova (Tšehhi, 19) ja Eesti päritolu rootslanna Rebecca Petersoni mängul. Kui Peterson on viimasel ajal edetabelis liikunud 50. koha ümbruses (praegu 55.), siis tšehhitari 21. edetabelikoht põhineb suures osas 2019. aasta Prantsusmaa lahtiste finaali punktidel, aga viimasel ajal pole ta midagi erilist näidanud. Nii võis eeldada võrdset mängu ja see tuligi, aga Vondroušova ikkagi võitis 2:6, 7:5, 7:5. Kahes viimases setis oli Peterson siiski tagaajaja rollis ja erilis võimalusi võitmiseks ei omanud.

Eks meie jaoks läheb naiste üksikmäng tõsisemalt lahti siiski teisipäeval, kui Anett Kontaveit (21) ja Kaia Kanepi alustavad.

Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top