fbpx
Close

EELVAADE | Maailma esikümne mängija, kes on tänavu võitude-kaotustega miinuses

Garbine Muguruza WTA finaalturniiril. / Foto: AP/Scanpix

Hispaania kauaaegne esi-, aga praegu teine reket Garbine Muguruza on Tennisneti eelvaadetes viimasel ajal sage külaline. Ta mängis eelmisel sügisel kuu jooksul kolm korda Anett Kontaveidiga ja tänavu mängib juba teist korda Kaia Kanepiga.

Muguruza on maailma edetabeli kaheksas, kuid tema 2886 punktist peaaegu poole moodustavad 2021. aasta WTA finaalturniiri võidupunktid. On üsna haruldane, kui maailma esikümne mängija püsib rohkem kui seitsme kuu jooksul võitude-kaotustega miinuses, aga just selline bilanss (täpsemalt 8-12) on Muguruzal 2022. aastal. Ta peaks võitma Toronto turniiri, kus ta eeloleval ööl Kaiaga kohtub, et plussi saada.

Kõige pikem eelvaade Muguruzast ilmus mullu oktoobris enne tema mängu Kontaveidiga Moskva turniiril ning hispaanlanna pikk ja edukas karjäär on seal kokku võetud. Siit näete aga viimast eelvaadet tänavu maist enne Kanepi ja Muguruza mängu Prantsusmaa lahtistel, kus eestlanna kaotusseisust võitis 2:6, 6:3, 6:4. Juba selle loo pealkirjast näeb enam-vähem sama, mida praegu. Tegelikult oli Muguruza miinuses juba enne Prantsusmaa lahtiseid (7 võitu, 8 kaotust), aga pärast seda on läinud veel hullemaks.

Nii see on, et viimaselt neljalt turniirilt, mille hulka kuuluvad ka Roland Garrosi ja Wimbledoni slämmiturniirid, on maailma kaheksas reket saanud ühe võidu ja neli kaotust. Wimbledonis saabus ilmselt Muguruza absoluutne madalseis, kui ta kaotas maailma 88. reketile Greet Minnenile 4:6, 0:6. See on ikka märgatavalt masendavam kaotus, kui kolmes setis alla jääda Kaiale või siis Eastbourne’is kahes setis Camila Giorgile. Pärast Wimbledoni ei ole Muguruza mänginud, kuid WTA 1000 turniiriks Torontos on ta platsis.

Muguruza viimasest kaotusest Minnenile on juba kuus nädalat möödas ja võib ette kujutada, kui tõsiselt kunagine maailma esireket, kahekordne slämmiturniiride võitja ja WTA finaalturniiri värskeim võitja vahepeal treenis. Muguruza ei ole ju veel nii vana (28), et ei võiks uuesti jalgu alla saada. Oli ta ju ka mullu Guadalajaras WTA finaalturniiril pigem autsaider, aga hoopis võitis. Kui vaadata tänavuste tulemuste loogikat, peaks Kaia olema täna öösel favoriit, aga mis siis, kui Muguruza uuesti endise taseme kätte saab? Rohkem on praegu küsimus hispaanlanna enesekindluses, sest tegelikult näitas ta ka Pariisis Kaia vastu poolteist setti heal tasemel mängu, aga ta lihtsalt ei suuda praegu mänge võita.

Kihlveokontorid ei julge Kaiat suureks soosikuks pidada. Niivõrd palju loeb tuntud nimi. Aga samas on nad piisavalt targad, et lugeda eestlanna võimalusi siiski pisut suuremateks. Ennustusportaal Paf annab Kaia võidukoefitsiendiks 1,76 ja Muguruzale 2,06, mis tähendab Kaiale 54% võidušansse. Muide, karjääri kõik kaheksa WTA turniiri on Muguruza võitnud kõvakattel, aga slämmid teistel katetel (Roland Garros ja Wimbledon). Pigem on hispaanlanna universaal, aga hetkel paraku keskpärane universaal.

Selle mängu algust on juba väga raske ennustada, sest alates kella 18st peetakse enne Kaia ja Muguruza kohtumist neli mängu. Kui ennustda, et algab öösel kell 2, võib see olla isegi optimistlik. Võimalik ajavahemik on väga suur, ei ole ju välistatud isegi varasem algus, aga vähetõenäoline.

scroll to top