fbpx
Close

Toronto loos: Kaia Kanepi kohtub neljakordse slämmivõitjaga, Anett Kontaveit võib kohtuda seitsmekordse võitjaga

– Kaia Kanepi ja Anett Kontaveit paari mängimas Merko Cupil / Foto: Karl Toomsoo/ETL

Esmaspäeval algab Torontos WTA 1000 turniir, kus osalevad ka kaks Eesti mängijat, kellest teisena asetatud Anett Kontaveit on avaringis vaba.

Kaia Kanepi esimese ringi loos on aga kohe väga keeruline – ta läheb kokku neljakordse slämmivõitja Naomi Osakaga (Jaapan), kes küll viimasel 1,5 aastal on mänginud lünklikult ja ta pole saavutanud enam selliseid tulemusi nagu oma tippajal. Pärast 2021. aasta Australian Openi võitmist on Osaka kaasa teinud ainult 14 turniiril ja suurt edu saavutanud vaid ühel – tänavu Miamis jõudis ta finaali, kus kaotas maailma esireketile Iga Swiatekile. Pärast kaotust Prantsusmaa lahtiste avaringis mängis jaapanlanna järgmise turniiri käesoleval nädalal San Joses, kus kaotas 2. ringis Cori Gauffile. Maailma edetabelis on Osaka hetkel 41. ehk Kaiast tagapool.

Kui Kaia võidaks Osakat, oleks järgmine vastane viimasel ajal alavormis Garbine Muguruza (Hispaania, 8), kes on avaringis vaba. Muguruza oleks hetkel ilmselt lihtsam vastane kui Osaka, pealegi Kaia võitis hispaanlannat Prantsusmaa lahtiste avaringis.

Veel kuulsama vastasega võib mängida 2. ringis Anett Kontaveit, aga tõenäoliselt siiski ei mängi. Tegemist on 7-kordse slämmivõitja Venus Williamsiga (USA), kes aga avaringis kohtub Jil Teichmanniga (Šveits). Pigem võib eeldada, et Teichmann selle mängu võidab. Asetatutest on Anettiga samas tabeliosas Simona Halep (Rumeenia, 15), kellega ta võiks kohtuda 3. ringis.

Vaadake Toronto turniiri tabelit siit.

scroll to top