fbpx
Close

Katkestuste päeva suurimas mängus alistas Murray Berrettini

Andy Murray võitis neli tundi ja 40 minutit kestnud mängu. / Foto; Xinhua/Scanpix

Australian Openi teisele päevale vajutasid pitseri mängukatkestused, mis leidsid aset paradoksaalsel kombel vastupidistel põhjustel.

Alguses oli liiga kuum ja mängud katkestati umbes 2,5 tunniks. Seejärel asendus kuumus vihmasajuga ja õhtul oli Melbourne’is juba paarkümmend kraadi jahedam kui päeval. Temperatuur +17 lubaks muidugi tennist mängida, aga vihm mitte. Natuke päästsid ajakava suuremate väljakute katused, aga alustamata jäi meeste üksikmängus kolm ja naiste üksikmängus kuus kohtumist. Peale selle on kümme mängu pooleli, neist mitmed katkesid juba esimeses setis.

Kuna homme lubab prognoos lakkamatut vihma kuni kella 16-17ni kohaliku aja järgi (Eestis kell 7-8), siis ei saada kõiki mänge kindlasti pidada. Esimese ringi ära- ja pooleli jäänud mängud ilmselt lõpetatakse, aga 2. ringi kohtumistest lükatakse osa arvatavasti neljapäevale. Omakorda võib siit teha järelduse, et kuna Anett Kontaveidi vastane selgub alles homme õhtul (kui vihmaprognoos peab paika) kohaliku aja järgi, mängitakse neljapäeval nende matš samuti õhtul ehk Eesti aja järgi hommikul.

Kui aga minna tulemuste juurde, siis üllatusi taas palju ei olnud, kuid tähelepanu keskmes olid kahe kõrgelt asetatud mehe kohtumised endiste kuulsustega. Olgu, 29-aastast Dominic Thiemi (Austria) on ehk ebaõiglane nimetada endiseks kuulsuseks, aga hetkeseisuga ta selline on. Andy Murray (Suurbritannia) aga ei saa sarnast hiilgust nagu 5-10 aastat tagasi enam kindlasti kätte. Kuid täna keeras Murray kella tagasi ja alistas 13ndana asetatud Matteo Berrettini (Itaalia) 6:3, 6:3, 4:6, 6:7, 7:6. Kuigi tulemuse järgi tundub, et Murray lasi mängu keskel võimalusi käest, ei olnud tal tegelikult enne viimast geimi matšpalli ja hoopis Berrettini lasi otsustava seti seisul 5:4, 40:30 Murray servil käest võimaluse, kus tal oli vaja pall ainult tagakäega lükata pooltühjale väljakule. Ta ei saanud sellega hakkama, lüües võrku. Otsustavas 10 punkti tie-break’is läks Murray ette 5:0 ja võitis 10:6.

“Homme muidugi tunnen, kuidas see mäng mulle mõjus, aga täna olen uskumatult õnnelik ja uhke enda üle,” ütles 35-aastane šotlane. “Olen viimasel paaril kuul teinud oma tiimiga palju tööd ja see on andnud mulle võimaluse võita ka selliseid mängijaid nagu Matteo.”

Kuid Andrei Rublev (5) ei lasknud ennast halvast loosiõnnest heidutada ja alistas Thiemi 6:3, 6:4, 6:2. Tabeli alumise poole favoriit on aga endiselt Novak Djokovic (Serbia, 4), kes oli kaks setti üsna hädas maailma 75. reketi Roberto Carballes-Baena (Hispaania) hea kaitsega, aga lõpuks võitis 6:3, 6:4, 6:0. Raskemalt läks veel kahel favoriidil – Casper Ruud (Norra, 2) võitis neljas setis Tomaš Machaci (Tšehhi) ja Alexander Zverev (Saksamaa, 12) viies setis Juan Pablo Varillase (Peruu). Kumbki vastane ei kuulu maailma esisajasse.

Vaadake meeste üksikmängu tabelit siit.

Naiste üksikmängus ei olnudki nagu suuremat üllatust kui Kaia Kanepi (31) kaotus maailma 167. reketile. Kuid Kaia karjääri tundjad on järele uurinud, et ta on kaotanud järjest neli avaringi mängu neil slämmidel, kus on asetatud. Kui Kaia ei ole asetatud, siis ta võidab, sest ta on giant killer – mängib hästi ainult tugevate vastu. Võiks märkida, et numbriliselt täpselt sama 6:3, 6:7, 1:6 kaotuse sai kahekordne slämmivõitja ja veel eelmise aasta algul maailma viie parema hulka mahtunud Garbine Muguruza (Hispaania), kuid tema jäi alla edetabeli põhjal endast tugevamale vastasele Elise Mertensile (Belgia, 26), kes on samuti olnud madalseisus.

Kui rääkida naiste üksikmängu favoriitidest, kes võitsid avaringis raskemalt, siis täna oli selliseid vaid üks: teisena asetatud Ons Jabeur (Tuneesia). Mängu lõpus ta juba valitses Tamara Zidanšeki (Sloveenia) vastu, aga kaks setti olid põnevad: Jabeur võitis 7:6, 4:6, 6:1.

Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top