fbpx
Close

Ruusuvuori alistas Wawrinka ning kohtus teist nädalat järjest Hurkacziga

Emil Ruusuvuori. / Foto: AFP Scanpix

Soome tennisetäht Emil Ruusuvuori näitas pärast esmaspäevast lahingut Montreali ATP 1000 turniiri avaringis Šveitsi „igavese teise numbri“ Stan Wawrinka vastu üles sügavat austust.

23-aastane Ruusuvuori alistas endast 14 aastat vanema šveitslase kolmes setis 6:3, 3:6, 6:3 ning edenes teise ringi. See oli nende esimene omavaheline kohtumise tenniseväljakul. Ruusuvuori ütles pärast mängu, et tal täitus järjekordne unistus. „Oli suur au mängida kolmekordse suure slämmi võitja vastu ning kohtumine võita,“ sõnas soomlane. „Kasvasin üles vaadates Stani mänge telekast ja pean temast väga lugu.“

37-aastane Stan Wawrinka naasis pärast pikka vigastuspausi ja jalaoperatsiooni väljakutele alles märtsis.

Pärast endise esikümne mängija alistamist tuleb Ruusuvuoril Montrealis vastamisi minna praeguse esikümne mehe Hubert Hurkacziga. Hurkacz omab Montrealis kaheksandat asetust ning oli avaringis vaba. Vaid nädal tagasi kohtusid Ruusuvuori ja Hurkacz omavahel Washingtoni turniiril ning siis jäi üllatuslikult peale soomlane 6:4, 7:6 (3).

Ruusuvuori on kindel, et nüüd on poolakas rohkem motiveeritud ning tahab eelmise nädala kaotuse eest revanši võtta. „Washingtonis oli mul hea päev ning Hurkacz ei mänginud oma parimat mängu. Olen veendunud, et ta tuleb paugutama ja tahab mulle õppetundi anda. Ta on esikümne mängija ja pean tema alistamiseks absoluutselt kõik mängu panema,“ lausus Ruusuvuori.

Hurkacz pole oma hetkel oma parimas vormis ning on saanud kaks avaringi kaotust järjest – Wimbledonis ja Washingtonis. Kolmapäeval saab näha, kas noor soomlane on võimeline ka teist korda järjest poolakale tuule alla tegema.

Nüüd on selgunud, et Hurkacz võitis nagu ka Ruusuvuori pisut pelgas. Tulemus oli 6:3, 6:7, 6:2.

scroll to top