Maailma esireket kaotas, ka eestlannade alistajad langesid välja

Beatriz Haddad Maia alistas maailma esireketi Iga Swiateki. / Foto: Zumapress/Scanpix

On juba kujunenud traditsiooniks, et naiste tennises pääseb pea igal turniiril paremikku vähe kõrgema asetusega mängijaid. Vahepeal oli küll periood, kus maailma esireket Iga Swiatek (Poola) aina võitis, aga nüüd on temagi hakanud varakult lüüa saama.

Juuli lõpus oli Swiatek kodumaal Varssavis kaotanud veerandfinaalis Caroline Garciale (Prantsusmaa), kes turniiri ka võitis, aga eile jäi Toronto WTA 1000 turniiri 1/8 finaalis 4:6, 6:3, 5:7 alla Beatriz Haddad Maiale (Brasiilia), kes asub maailma edetabelis 24. kohal. Kaks esimest setti otsustati ühe servimurdega, aga otsustavas setis oli algul murdega ees Swiatek (1:0), seejärel Haddad Maia (4:2), kuid mõlemad murded võideti tagasi. Seisul 5:4 oli brasiillannal vastase servil kasutada matšpall, aga Swiatek võitis punkti. Seisul 6:5 läks Haddad Maial käest ka 40:15 edu, kuid ta sai uuesti nüüd juba neljanda matšpalli, mille realiseeris.

„Mul on olnud karjääris palju raskeid hetki,“ ütles Haddad Maia. „Olen läbi teinud juba neli operatsiooni ja olen ainult 26-aastane. Sellepärast püüan nüüd neid erilise hetki nautida.“ Kõigile eilsetele kohtumistele vajutas pitseri tugev tuul, näiteks Simona Halep (Rumeenia, 15), kes alistas Jil Teichmanni (Šveits) 6:2, 7:5, kirjeldas tingimusi kui „võimatuid“. „Ma ei suutnud algul mängurütmi leida,“ ütles Swiatek. „Ilmselt sellepärast, et ta on vasakukäeline, aga lisaks segas tuul. Arvan, et ilma tuuleta tulnuks toime, aga see oli ikka päris hull.“

Nagu näete, langes välja Anett Kontaveidi (2) alistanud Teichmann ja sama saatus tabas ka Kaia Kanepit võitnud Garbine Muguruzat (Hispaania, 8), kes jäi üsna kiiresti 1:6, 3:6 alla Belinda Bencicile (Šveits, 12). Välja langesid ka Maria Sakkari (Kreeka, 3) ja Arina Sabalenka (6), kes päeva põnevaimas matšis kaotas Cori Gauffile (USA, 10) 5:7, 6:4, 6:7. Kolm tundi ja 11 minutit kestnud matšis oli palju pikki geime, paremus käis käest kätte. Teises setis tuli raskest seisust välja Sabalenka, aga otsustavas oli Gauff taga 0:3, kuni lõpuks selgus võitja ikka nii-öelda viimasel võimalusel tie-break’is.

Niisiis on naiste üksikmängu veerandfnaalis esikaheksast alles vaid Jessica Pegula (USA, 7), neli mängijat asetusega 10 kuni 15 ja kolm asetamata mängijat, nende seas 19-aastane hiinlanna Qinwen Zheng (WTA 51.). Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.

Kuid tänavu on Canadian Openil palju üllatusi olnus ka meeste üksikmängus, kus tavaliselt juhtub vähem. Montrealis peetaval turniiril on tabeli alumises pooles haruldane seis – veerandfinaali pääsesid ainult asetamata mängijad. Tabeli ülemises pooles on alles siiski kõik esikaheksa mehed peale maailma esireketi Daniil Medvedevi, kes kaotas Nick Kyrgiosele (Austraalia), ent see tulemus pole austraallase viimase aja hoogu arvestades suur üllatus. Vaadake meeste üksikmängu tabelit siit.