fbpx
Close

EELVAADE | Paljude tiitlitega pärjatud täht, kes on tänavu mänginud kahvatult

Garbine Muguruza Guadalajaras WTA finaalturniiril. / Foto: AP/Scanpix

Kaia Kanepi esimest vastast Garbine Muguruzat peaksid vähemalt kõige pühendunumad Eesti tennisesõbrad teadma. Tegemist on ju kahekordse slämmivõitja ja endise maailma esireketiga, kelle värskeim saavutus oli WTA finaalturniiri võitmine möödunud aasta novembris.

Ka Prantsusmaa lahtistel Roland Garrosi tennisekeskuses on Muguruza kunagi võitnud – see juhtus 2016. aastal. Muguruza võitis Pariisis 22-aastasena oma esimese slämmitiitli ja kordas saavutust 2017. aastal Wimbledonis. See näitab ka Muguruza mitmekülgsust, kui ta kahel nii erineval kattel on võidutsenud. Tegevmängijaist on ainult Simona Halepil õnnestunud sama duubel. Nimekirjas oli ka Ashleigh Barty, kes aga kahjuks on nüüd loobunud. Serena Williamsil ka, aga kas ta ikka on tegevmängija?

Tänavust turniiri alustab Muguruza 28-aastasena ja mitte kuidagi ei saa öelda, et see oleks tennises “parim-enne-möödas-vanus”. Kuid hooaeg on Muguruzal läinud üle kivide-kändude ja 2022. aastal tal head tulemust ette näidata pole. Muguruza varasemast karjäärist on Tennisnetis ilmunud põhjalik artikkel eelmise aasta oktoobris, kui Anett Kontaveit läks hispaanlannaga kokku Moskva turniiril. Tolle mängu Anett võitis kindlalt, aga kaotas seejärel Muguruzale kaks korda WTA finaalturniiril – alagrupis ja finaalis. Kuid nende mängude eel ei olnud midagi uut enam Muguruzast kirjutada, sest kõik kolm kohtumist mahtusid nelja nädala sisse.

Kindlasti ei ole aga Muguruza pikas artiklis mainitud, et ta on kohtunud Kaia Kanepiga. See mäng toimus 2014. aasta Australian Openi avaringis ja edetabeli põhjal oli Kaia siis kerge favoriit (vastavalt WTA 24. ja 38.), ehkki Muguruza oli vahetult enne slämmiturniiri võitnud tiitli Hobartis. Tollal 20-aastane hispaanlanna võitis 6:2, 2:6, 6:2 ning järgmist kohtumist andis oodata kaheksa aastat ja neli kuud.

Nüüd lühidalt sellest, kuidas on Muguruza mänginud tänavu. Seda on keeruline öelda, et Muguruzale mõjus halvavalt WTA finaalturniiri võit, aga ka 2020. aastal Austraalia lahtistel finaali jõudmise järel ei mänginud Muguruza veenvalt. Kuid tänavune on ikkagi hullem. Kõige kaugemale jõudis Muguruza Dohas, kus ta veerandfinaalis kaotas Jelena Ostapenkole. Australian Openil oli ta kaotanud 2. ringis ja sama saatus tabas Muguruzat ka Indian Wellsis, kus ta küll tegelikult ei võitnudki mängu, sest pääses otse 2. ringi. Euroopa liivahooajal on Muguruzal kirjas kaks võitu ja kolm kaotust. Viimati jäi hispaanlanna Rabatis alla maailma 85. reketile Martina Trevisanile. Näiteks TOP30 mängijate vastu on Muguruzal tänavune seis 0:3. Mängijatele, kes on edetabelis samas vahemikus (36.-50.), kus paikneb Kanepi, on hispaanlanna kaotanud neli mängu (Alize Cornet, Julia Putintseva, Alison Riske, Angelina Kalinina).

Me kõik teame, et tippvormis Muguruza on väga hea, aga praegu on isegi raske arvata, et ta võiks eelneva info põhjal olla Kaia vastu favoriit. Vähemalt WTA tennisefoorum seda ei usu ja pakub pigem võitu eestlannale. Kihlveokontoritel on muidugi see probleem, et nad ei saa Muguruzat liiga madalalt hinnata, sest muidu hakkab panuseid tulema disproportsionaalselt. Seepärast on näiteks ennustusportaalis Paf Muguruza võidukoefitsient 1,70 ja Kanepil 2,17, mis tähendab hispaanlannale umbes 55-protsendilist soosikuseisust. Kuid arvestatakse ilmselt ka Kaia kaotust Pariisi 125K turniiril Claire Liu’le.

Kuigi Muguruza on Roland Garrosi endine võitja, eelistatakse ajakavas talle näiteks Ons Jabeuri või Sloane Stephensit, kes mängivad lõunastes kohtumistes vastavalt Philippe Chatrier’ ja Suzanne Lengleni väljakul. Kaia ja Muguruza mäng on pandud tähtsuselt kolmandale ehk Simonne Mathieu väljakule. Kell 12 algab sel väljakul meeste üksikmäng Dominic Thiemi ja Hugo Dellieni vahel. Kui Thiem peaks ikka olema selge soosik, võib kohtumine lõppeda ka kiiremini kui kahe tunniga. Tõenäolisem on siiski, et meid huvitav matš algab 14.30-15.30 vahel, aga see on puhas kohvipaksult ennustus, mis eeldab, et Thiem võidab kolme pika või nelja setiga.

scroll to top