Kaia Kanepi oli juhtimas, kui Naomi Osaka teises setis loobus

Kaia Kanepi. / Foto: Imago Sport/Scanpix

Kaia Kanepi mäng Toronto turniiri avaringis neljakordse slämmiturniiride võitja ja endise maailma esireketi Naomi Osaka (Jaapan) vastu lõppes seisul 7:6, 3:0, kui jaapanlanna loobus seljavigastuse tõttu.

Tegelikult oli algusest peale näha, et Kaia oli mänguliselt pisut parem – ta eksis vähem ja hoidis ka vastast vähemalt servigeimides piisavalt surve all. Seisuni 2:2 võideti oma pallingud kiirelt, aga järgmises geimis tegi Osaka kaks topeltviga ja esimene murre oli tõsiasi. Imelikul komble kogu mängu jooksul tegutses Kaia halvemini vaid kahes geimis, mis olid aga need geimid, kus ta servi seti võiduks. Nii seisul 5:4 kui ka 6:5 (vahepeal murdis Kaia omakorda Osaka pallingu) tegi Kaia lihtsaid vigu, kui ei löönud võrgu eest palle punktiks. Tõele au andes: sarnaseid vigu tegi suhteliselt palju ka Osaka. Samas oli Kaia tie-break’is üsna kindel (7:4) ja seal küll mingit närvipinget näha polnud, seega võib kahe geimi kaotust pidada “tööõnnetuseks”.

Ent isegi neist kahest geimist hoolimata oli Kaia mäng soliidne ja selle tõestuseks 15 äralööki/18 lihtviga, mis ei ole halb näitaja (Osakal 11 ja 23). Arstipausi kasutas jaapanlanna esimest korda seisul 3:4 ja vahepeal tundus, et ta saab mängida küll. Ilmselt olekski saanud lõpun mängida, aaga kui kindlalt teist setti alustanud Kaia läks ette 3:0, otsustas Osaka alla anda, sest ta ei näinud endal lootusi.

Intervjuus ütles Kaia vastase arstipausi kohta, et teda sellised asjad ei häiri ja viimastes mängudes on paljud vastased seda kasutanud – Kaia on sellega harjunud. “Olen praegu heas vormis ja see annab motivatsiooni rohkem mängida,” ütles ta praeguse koormuse kohta.

Servi statistikast veel nii palju, et esimese pallingu protsent jättis mõlemal soovida (Kanepi 48 ja Osaka 43), teise seti lõpus oli jaapanlanna protsent korraks langenud isegi 35ni. Kuid topeltvigu tegi Kaia ainult ühe ja Osaka 5, aga jaapanlannat võis segada haige selg.

Teises ringis on Kaia vastane Garbine Muguruza (Hispaania, 8), keda ta võitis Prantsusmaa lahtiste avaringis 2:6, 1:3 kaotusseisust. Eelvaates kirjutame pisut rohkem, kuid hispaanlannat me enam tutvustama ei pea, sest ta on Eesti mängijatega viimasel ajal palju kohtunud.