fbpx
Close

Eesti noorte meistrivõistlustel selgusid esimesed tiitlivõitjad

U12 poiste paarismängu võitsid Oliver Aabreldaal (vasakul) ja Andreas Kuum NB! Foto on tehtud varem. / Foto: Henri Nelk

Kadrioru tenniseväljakutel peeti kolmapäeval U12 ja U16 vanuseklassi Eesti meistrivõistlustel hulgaliselt otsustavaid ja põnevaid kohtumisi, selgusid tiitliomanikud kuni 12-aastaste poiste kui tüdrukute paarismängus ja U16 segapaarismängus ning üksikmängude finalistid.

Kuni 12-aastaste tüdrukute finaalis kohtusid esimese paigutusega Nadežda Morozova (USTA)/Kiira Paškov teisena asetatud Nora Olivia Adamsoni (FVTA)/Jelizaveta Brjakinaga. Kuigi avasetis suutis Eesti tüdruk Adamson koos alles käesoleval aastal Eesti lipu all võistleva Brjakinaga favoriidiseisuses Morozova/Paškovi üllatada võiduga 6:3, tuli neil lõpuks hästi kokkumänginud paarile kindlalt alla vanduda. Morozova/Paškov võitsid järgmise seti 6:1 ning ühepoolseks kujunenud tie-break seti 10:3 ning tulid Eesti meistriks.

Pronksmedalid saavad Maria Manethe Irdoja (USTA)/Britta Orm (Pärnu Kalevi TK) ja Elizabeth Averjanov (USTA)/Liisa Marii Põhjala (MK Tenniseklubi).

Sama vanuseklassi poiste finaalis ei jätnud esimesena asetatud Oliver Aabreldaal (FVTA)/Andreas Kuum (Tallink City SK) suurt sõnaõigust neljanda paigutusega Tartu duole Lennart Kokk/Hans Henrik Leesik MK Tenniseklubist. Esimene sett kuulus Aabreldaal/Kuumale 6:0, kuigi teises läks juba mänguks ning Tartu poistel õnnestus kohtumisele jumet anda, võtsid tallinlased lõpuks oma 6:4 ning ühes sellega ka Eesti meistritiitli.

Pronksmedali pälvisid Richard Pihelgas (Tallink City SK)/Hugo Thor Teiv (FVTA) ja Marius Luumann (Laagri TK)/Bert Martin (Fellin).

U16 segapaarismängus tulid väljakule Sten Hiiesalu/Laura Rahnel (1. asetus, mõlemad MK Tenniseklubi) ja teise paigutusega Tallinna duo Indrek Herman Raudkivi (USTA)/Lisette Aljas (Tondiraba TK). Kuigi kahes mängitud setis läksid juhtima tallinlased 1:0, siis sellega nende eduseis ka piirdus. Hiiesalu/Rahnel olid mängu jooksul igas elemendis paremad ning võitsid kohtumise teenitult 6:2, 6:2 ja ühes sellega Eesti meistritiitli.

Pronksmedalid riputatakse 17. augustil aga Rasmus Stalmeisteri/Johanna Marie Lapimaa (mõlemad Tallink City SK) ja Samuel Mandelkorni (USTA)/Maribel Vetevoolu (USTA) kaela.

Juba täna õhtul loositakse U18 ja U14 turniiritabelid, samuti hakkavad „suurtega“ Kadriorus samal ajal madistama kuni 10-aastased tennisejõnglased, et endi seast paremad välja selgitada.

Üksikmängudest teeb Tennisnet homme eraldi kokkuvõtte.

scroll to top