Kaia Kanepi kaotas, eestlannade jaoks sai Toronto turniir läbi

Kaia Kanepi Washingtoni turniiri finaalis. / Foto: EPA/Scanpix

Eestlannade jaoks oli kolmapäeva Torontos must päev ja omapärasel kombel kaotasid nii Anett Kontaveit kui ka Kaia Kanepi täpselt sama skooriga. Kaia jäi Garbine Muguruzale (Hispaania, 8) alla samuti 4:6, 4:6.

Kui aga Anetti ja Jil Teichmanni mäng oli algusest lõpuni enam-vähem sama iseloomuga, siis Kaia ja Muguruza mängisid kaks täiesti erinevat setti. Esimene sett oli vigadepuru. Mõlemad lõid ohtralt kahe-kolmemeetriseid aute ja pakkusid oma servil võimalusi murdmiseks. Paraku läks aga nii, et Muguruza võttis need pakkumised vastu, aga Kaia ei suutnud. Teises geimis oli ta 40:0 oma servil ees, aga kohe, kui Muguruza teenis murdepalli, ta geimi ka võitis. Samal ajal oli Kaial seisul 0:2 ja 1:3 mõlemas geimis kaks murdepalli, ühes ka 40:15 edu, aga šansid jäid kasutamata põhiliselt lihtvigade tõttu.

Kaia suutis lõpuks murde tagasi saada kingitusena, sest seisul 4:2 lõpetas Muguruza oma servigeimi topeltveaga. Aga see ei aidanud, sest seisul 4:5 kaotas Kaia oma pallingu ja taas esimeselt murdepallilt ehk siis ka esimeselt settpallilt võttis hispaanlanna oma. Mõlemad olid äralöökide/lihtvigadega üsna selges miinuses – Kaia 9/14 ja Muguruza 7/15. Kuna Kaial oli rohkem sunnitud vigu, jäi ta ikkagi kokkuvõttes alla.

Teises setis kaotas hispaanlanna algatuseks oma servi, kuid siis tõstis mängutaset. Seni oli väljakul seesama Muguruza, keda me tunneme 2022. aastast, peamiselt kaotaja rollis. Nüüd hakkas tal serv paremini välja tulema ja ka tagajoonelt pommitas täpsemalt. Kuid mängutaset tõstis ka Kaia ja nii nägime nauditavaid pallivahetusi, mida esimeses setis peaaegu polnudki. Aga lõpuks otsustas ikkagi murdepallide realiseerimine. Kaia andis murde tagasi seisul 3:2, kui juhtis geimi 40:15, siis oli seisul 4:4 vastase servil ees 40:15, aga jättis murdepallid kasutamata. Viimases geimis mängis Muguruza hiilgavalt ja Kaia pidi servi loovutama, millega mäng oli läbi. Murdepallide realiseerimine lõpuks: Muguruza 4st 4, Kaia 12st 2. Tundub, et neisse numbritesse ongi koer maetud.

Äralöögid võitis Kaia lõpuks 23:15 ja tegi ka vähem lihtvigu (20:22), aga teises setis olid tegelikult mõlemad plussis. Otsustas ikkagi Kaia sunnitud vigade suurem arv.

Kui Anett on üksikjuhtudel Põhja-Ameerika WTA 1000 turniriidel välgatanud (parimana 2019 Miami poolfinaal), siis Kaia ei ole oma pika karjääri jooksul ühelgi neist turniiridest 3. ringist kaugemale jõudnud, kuid samal ajal on mänginud US Openil kaks korda veerandfinaalis, milleni pole küündinud Anett. Kahjuks jäi Kaia jaoks seaduspärasus püsima.