fbpx
Close

Simona Halep võitis Dubai turniiri, aga Dohas ei mängi

Simona Halep. / Foto: Zumapress/Scanpix

Ülimalt põnevas ja ligi kaks ja pool tundi kestnud Dubai turniiri finaalis alistas Simona Halep (Rumeenia, 1) Jelena Rõbakina (Kasahstan) 3:6, 6:3, 7:6.

Halep pidas Dubais kolm kolmesetilist mängu, millest kaks lõppesid otsustavas setis 7:6. Kuid juba enne seda, kui tänane finaal pikaks venis, teatas Halep, et loobub pühapäeval algavast Doha turniirist. See uudis on oluline ka Eesti tennisesõpradele, sest Anett Kontaveit kohtunuks esimese ringi võidu korral (vastaseks Läti tennisist Anastasija Sevastova) just Halepiga. Nüüd aga paigutati Halepi asemele mängija, kes esimesena jäi kaheksa asetatud seast välja, selleks oli Arina Sabalenka (Valgevene, 9). Seega kohtub Kontaveit nüüd edu korral hoopis Sabalenkaga.

Tänane finaal oli tervikuna kõrgetasemeline, kuigi päris lõpus otsustasid mängu ikkagi eksimused, mida Rõbakina tegi tie-break’is rohkem. Seni aga võitlesid mõlemad hingestatult. Vaid esimene sett kulges lihtsamalt – Rõbakinale piisas ühest servimurdest. Teises setis asus Halep murdega ette, aga seekord tegi Rõbakina kaotatu tasa, aga siis loovutas uuesti oma servi. Otsustavas setis oli Halep ees 3:1, siis Kasahstani neiu viigistas. Halep murdis uuesti ja asus servima matši võiduks seisul 6:5, aga üks õnnega pooleks võidetud pall kallutas vaekausi Rõbakina kasuks ja ikkagi tuli tie-break. Alles seisul 6:5 mängiti kohtumise esimene matšpall ja siis mäng ka lõppes, sest Rõbakina ründelöögist lendas pall külje pealt ligi meetri jagu välja.

Rõbakina on tänavu jõudnud mängida juba nelja turniiri finaalis, kuid võitnud ikka vaid ühe (Hobartis jaanuari algul). Halepil sai aga täis ümmargune arv – rumeenlannal on nüüd 20 turniirivõitu (arvestatud ainult WTA või slämmiturniirid). Mullu võitis Halep ainult ühe turniiri, aga see oli võimalikest kaalukaim – Wimbledon.

scroll to top