fbpx
Close
PAF.ee

Põhiliselt Rootsis treeniv Mändma: pearõhk on stabiilsuse arendamisel

– Alexander Georg Mändma / Foto: Toomas Kuum

Praegu Eestis viibiv Alexander Georg Mändma treenib teatavasti eelmise aasta septembrist enamjaolt Rootsis Good to Great Tenniseakadeemias. Mändma rääkis lühidalt Tennisnetile, kuidas tal seal läheb.

Alexander Georg Mändma: “Tegelikult käisin regulaarselt Good to Great Tenniseakadeemias ka 2018. aastal. Siis viibisin seal iga kuu umbes ühe nädala. Aga jah, alates eelmise aasta septembrist kuni Covid-19 kriisini olen pidevalt seal treeninud. Nüüd olen küll Eestis tagasi, aga kavatsen jätkata treenimist Rootsis.”

“Minu peamiseks juhendajaks oli septembrist jaanuarini Joakim Nystrõm (1986 – ATP 7.),” jätkas Mändma. “Palju personaaltreeninguid on läbi viinud Peter Carlsson (1986 – ATP 101.). Kuid lisaks nendele on treeningute juures viibinud ka Magnus Norman (2000 – ATP 2.) ja Mikael Tillström (1996- ATP 39.). Kõik teada-tuntud mehed tennisemaailmas.”

Terve plejaad endiseid nimekaid mängijaid Good to Great Tenniseakadeemias annab tunnistust, et tegemist on igal juhul väga hea ja professionaalse keskkonnaga noore tennisisti jaoks.

“Treeningprotsess erineb Eesti omast päris palju. Rootsis langeb pearõhk mängu stabiilsuse parandamisele. Kui Eestis praktiseeritakse väga palju punktide peale mängimist, siis Rootsis teeme seda vaid kaks korda nädalas. Füüsilisele treeningule järgneb alati kardiotreening, milles saad valida, kas väntad rattal 45 minutit või jooksed. Sellega saadakse väga hea pilt, millises füüsilises vormis parajasti oled,” kirjeldas Mändma treeningute spetsiifikat.

Mändma sõnul lubati Rootsis koroonapandeemia ajal kogu aeg ka tennist harjutada. Ta ise viibis sel ajal siiski Eestis: “Rootsis piiranguid treenimisele polnud, seal võis sisehallis kogu aeg tennist mängida. Hügieeninõudeid aga peavad seal kõik täitma nagu Eestiski.”

– Alexander Georg Mändma / Foto: Facebook

Mändma saab Audenteses haridust omandada e-kooli kaudu, mis on väga mugav süsteem ja võimaldab samal ajal Rootsis treenida. Viimati sai meie tennisist võistelda kauges novembris. Vahepeal, enne Covid-19 esilekerkimist, maadles Mändma randmevigastusega. Nüüd on seis tema sõnul päris hea ja ta tahaks väga võistelda taas.

scroll to top