fbpx
Close

Kristjan Tamm jõudis kolmandat korda finaali

Kristjan Tamm. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Eesti meistrivõistluste üksikmängu poolfinaalis, mis vihma tõttu peeti kahel päeval, alistas Kristjan Tamm (2) Kenneth Raisma (3) 7:6, 3:6, 6:3, 6:2 ja jõudis kolmandat korda finaali.

Kolmapäeval alanud mängu jätkati täna esimese seti seisul 6:5 Tamme kasuks, aga pallimas oli Raisma, kes kohe mängu viigistas. Nii tuli meestel üsna “külmana” kohe tie-break’i mängida ja see oligi üsna vigaderohke. Tamm ei kasutanud 6:4 edu, omakorda Raisma asus servima seisul 9:8, kuid kaotas siis kolm punkti järjest, neist teise topeltveaga.

Teise seti võitis Raisma, aga alates kolmandast sai Tamm oma mängu käima. Raisma hakkas üha rohkem eksima eeskäega, mis on tema nõrgem külg. Samal ajal ei toonud Raismale punkte tema üks lemmiklööke tilkpall, sest Tamm oli enamasti selleks valmis. Mõne punkti puhul otsustasid ka millimeetrid, kui Tamm lõi napilt joonele, aga Raisma sama napilt välja.

“Kolmapäeval mängisin hästi kuni hetkeni, mil vihma hakkas sadama (Tamm juhtis avasetus 5:2 – toim). Kaotasin oma rütmi ja Kenneth sai mängu tagasi. Tänane tie-break oli mõlemalt poolt närviline, aga õnnestus võita, kuid teises setis olin veidi uimane, nagu polnuks piisavalt energiat. Kenneth mängis siis ka hästi, aga kolmandas-neljandas juba mina paremini. Sain oma trumbid ära kasutada,” rääkis Tamm.

Tamme ei morjenda, et ta ITF-i turniiridel ei ole sel aastal häid tulemusi saavutanud. “Läksin mängima juba siis, kui ei olnud veel operatsioonist täielikult taastunud. Nüüd olen poolteist-kaks kuud saanud valuvabalt mängida. Alles viimastel nädalatel olen hakanud jõudma selle tasemeni, kus enne vigastust olin. ATP punktide kaotamine palju ei tähenda – kui tase on olemas, küll need tagasi saab,” rääkis Tamm. Lisame, et ahilleuse kõõluse vigastus oli põhjus, mis Tamme profikarjääri mõneks ajaks pausile pani.

Finaalis mängib Tamm Mark Lajaliga (1), kellega ta kunagi treenis üheaegselt Patrick Mouratoglou akadeemias. Nüüd on Lajal edetabelis Tammest selgelt ees. “Midagi ei ole öelda, ta mängib praegu hästi ja eks tulemused seda näitavad ka,” sõnas Tamm. “Tuleb raske mäng, homme näeme, mis saab – annan endast kõik.”

Tamm tuli Eesti meistriks 2017. aastal, kui Vladimir Ivanov kaasa ei mänginud. 2019. aastal kaotas Tamm finaalis Ivanovile ja nüüd on tal kolmas kullavõimalus.

Alexander Georg Mändma (vasakul) ja Robin Erik Parts. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Õhtupoolikul selgusid meistrid meeste paarismängus. Mõnevõrra üllatuslikult said kulla kaela asetamata Alexander Georg Mändma ja Robin Erik Parts, kes finaalis alistasid Johannes Seemani ja Siim Troosti (2) 6:2, 7:5. Arvestades, et Seeman/Troost on võitnud koos ITF-i turniiri, tundub tulemus eriti ootamatu. Kuid Seeman oli täna edukam segapaarismängus, kus ta koos Grete Gulliga alistas poolfinaalis Partsi ja Helena Narmonti. Teiselt tabelipoolelt jõudsid finaali Denis Maijorov ja Andrea Roots.

Reedel lõpevad meistrivõistlused kolme finaaliga. Kell 15 peetakse naiste paarismäng, kus finaalis mängivad Anet Angelika Koskel/Narmont (1) ja Sofia Cheklystova/Elena Malõgina (2). Sellele järgneb meeste finaal Lajal – Tamm ja lõpuks segapaari finaal. Kui uskuda ilmaprognoosi, sajab homme hommikul ja ennelõunal, kuid kella 15ks peaks olema kuiv. Tõsi, ka väljakud peavad veel vihmast kuivama.

scroll to top