fbpx
Close

Ojakäär üllatas, peamised soosikud võitsid rutiinselt

– Mark Lajal on meistrivõistlustel asetatud esimesena. / Foto: Karl Toomsoo, ETL

Eesti meistrivõistlustel selgusid täna üksikmängude poolfinalistid. Peamised favoriidid pääsesid edasi, üks väiksemat sorti üllatus ikkagi sündis.

Tennisnet kirjutas eile, et 17-aastasel Oliver Ojakäärul (7) on šansse Siim Troosti (4) vastu, aga pigem võib soosikuks pidsda vanemat meest. Mäng näitas, et tagajoone pallivahetustes olid mehed üsna võrdsed ja ka servi osas ei olnud Troost mingil juhul parem. Kohtumise käigu põhjal ei saa väita, et Ojakääru 4:6, 7:5, 6:4 võit poleks olnud seaduspärane. Kõik kolm setti kulgesid teatud seisuni ühtmoodi – Ojakäär murdis alati seitsmendas geimis ja asus juhtima 4:3.

Kui ta esimeses setis juhtima läks, algas esimene vihmahoog, mis polnud tugev ja mehed jätkasid. Aga just saju ajal murdis Troost tagasi ja tegi otsa teise murde seisul 5:4. Teise seti algul algas juba pikem vihmapaus, mis kestis ca kaks tundi. Jätkamisel kõik kordus – Ojakäär läks 4:3 ette ja Troost murdis tagasi. Ent nüüd oli lõpp teistsugune, sest seisul 5:5 murdis taas Ojakäär ja võitis seti. Üldiselt servisid mehed siiski piisavalt hästi, sest kogu mängu peale seitse murret ei ole liivaväljakul palju. Võib-olla otsustavas setis oli Ojakääru palling veenvam ja tänu sellele tegi tema ainsa murde – nagu juba öeldud, seisul 3:3.

Kolm kõrgema asetusega meest võitsid üsna rutiinselt: Mark Lajal (1) alistas Johannes Seemani (6) 6:2, 6:1, Kristjan Tamm (2) Matthias Uwe Kase (5) 6:4, 6:2 ja Kenneth Raisma (3) Morten Ritslaidi koguni 6:0, 6:1. Sealjuures polnud Raismal kerge – vihmapause arvestades lausa viis tundi elas ta kaasa oma õpilasele Ojakäärule ja siis läks ise väljakule.

Lajal oli aga favoriidina tulnud Eesti meistrivõistlustele esmakordselt. 2020. aastal ta selles seisuses veel polnud, mullu aga ei saanud osaleda, sest mängis samal ajal Wimbledoni noorteturniiril. “Mängisin paremini kui esimestes ringides. Juss (Seeman – toim.) ei mänginud halvasti, ta servis päris õnnestunult, aga ma tõrjusin seekord nii hästi, et nullisin tema põhilise relva ära. Ise suutsin hoida külma närvi,” kirjeldas Lajal tänast võitu.

Kolmapäeval seisab Lajalil ees karjääri esimene parem viiest mäng, aga samas olukorras on tema vastane Ojakäär, kes pole ka kunagi mänginud kolmest setist pikemat kohtumist. “Kõige huvitavam ongi, et enne turniiri tahtsin Oliveriga mängida ja samas kindlasti viiesetilist mängu proovida. Nüüd täitusid mõlemad soovid korraga – perfektne kombinatsioon. Kindlasti tuleb väga hea mäng, Oliver on praegu heas hoos, see on minu jaoks väljakutse. Pean olema valmis, et tal on oma relvad, eelkõige serv ja tugev eeskäsi,” ütles Lajal.

Pärast tänast mängu ootas Lajalit ka üllatus – teda oli testima tulnud dopingukütt. “See oli tõesti suur üllatus. Läks ka päris kaua aega – terve tund – enne, kui sain proovi antud. Varem olen korra dopinguproovi andnud, kui see 2018. aastal korraldati Patrick Mouratoglou akadeemias kõigile mängijaile.” Lisame siinkohal, et Lajal polnud ainus – Eesti Antidopingu esindaja testis ka teisi tennisiste. Teadjamad inimesed rääkisid, et see ei ole esimene kord, kui Eesti tennisemeistrivõistlustel on tulnud dopinguproovi anda.

Vaadake meeste üksikmängu tabelit siit.

Naiste üksikmängu veerandfinaalid olid põnevanad, kolmes mängus läks vaja kolme setti. Kiiresti sai hakkama vaid Elena Malõgina (1), kes pärast seisu 2:2 ei loovutanud Gerda Reinarule (8) geimigi ja võitis 6:2, 6:0. Üllatusele oli lähedal 16-aastane Laura Rahnel (7), kellel oli Anet Angelika Koskeli (2) vastu otsustavas setis seisul 5:4 kasutada matšpall, aga kohe, kui see punkt läks vastasele, kaotas Rahnel mängu suhteliselt kiiresti. Tulemus Koskeli kasuks 2:6, 6:2, 7:5. Katriin Saar (3) võitis Sofia Cheklystova (6) 6:3, 5:7, 6:3 ja Helena Narmont (4) Elisabeth Iila (5) 6:2, 4:6, 6:0.

Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.

Õhtupoolikul selgusid paarismängu finalistid. Meestest jõudsid ettearvatult finaali Seeman/Troost (2), aga teises poolfinaalis üllatasid Alexander Georg Mändma/Robin Erik Parts 6:4, 6:3 võiduga Ojakäär/Raisma üle.

Naiste paarismängu poolfinaalides üllatusi polnud, finaalis on vastamisi Koskel/Narmont (1) ja Cheklystova/Malõgina (2), kes kohtusid ka eelmise aasta finaalis. Tookord jäid peale Cheklystova/Malõgina, aga Koskel/Narmont võitsid tiitli lausa kolm aastat järjest (2018-2020) enne seda.

Homme algavad mängud kell 14, kui kahel väljakul samaaegselt peetakse naiste üksikmängu poolfinaalid. Pärast seda, kuid mitte enne kella 15.30 algavad meeste poolfinaalid. Veel peetakse homme segapaarismängu poolfinaalid. Sarnaselt tänasele on ka homme vihma võimalus päris suur, kuid ei ole täpselt ennustatud, millisel kellaajal ja kui palju peaks sadama. Ega seda hoovihma korral polegi kerge ennustada.

scroll to top