fbpx
Close

Eesti karikavõitjateks tulid USTA meeskond ja Tallink Tennisekooli naiskond

– Naiskondade seas sepistas võidu Tallinki Tennisekooli tiim, pildil on ka finalisti TK Fellini mängijad./ Foto: Igor Pissarev

Kadrioru Tennisekeskuses toimunud Eesti klubide karikavõistlustel tulid eliitliigas võitjateks USTA meeskond ja Tallink Tennisekooli naiskond.

USTA võitis karika ühtki mängu kaotamata – poolfinaalis alistati Laagri TK 3:0 ja finaalis TK Avantage 4:0. Finaalis tõid “laudade” järjekorras võidukale meeskonnale punkti Kenneth Raisma, Alexander Georg Mändma, Mark Lajal ja Uwe Matthias Kask. Esinumbrite kohtumises võitis Raisma Aleksander Kvitši 6:1, 6:4.

Põnevamad olid aga teised matšid – Avantage oli poolfinaalis alistanud Saaremaa TK 3:2 ja Laagri kolmanda koha mängus Saaremaa samuti 3:2. Seega olid saarlased sunnitud vastu võtma napid kaotused. Saaremaa ja Avantage’i matšis lõppesid kummagi poole kasuks kaks mängu kahes setis, seega oli kaalukeeleks kolmandate numbrite kohtumine, kus Avantage’i esindanud Oskar Lusti alistas Priit Suluste 4:6, 6:3, 6:3. Omapärane oli ka see, et üksikmängus Saaremaale võidupunkti toonud Christopher Robin Klettenberg ja Andrei Luzgin kaotasid paarismängus Kvitšile ja Christian Andersonile 1:6, 2:6. Laagrile tõid kolmanda koha mängus võidu kahel esimesel laual Siim Troost ja Robin Parts, kes koos võitsid ka paarismängu. Ent USTA-le poolfinaalis need mehed vastu ei saanud, sest Troost kaotas Raismale ja Parts Mändmale.

– USTA võidukas meeskond / Foto: Igor Pissarev/ETL

Esiliigast eliitliigasse edasipääsu otsustanud mängus alistas Tallink Tennisekool MK Tenniseklubi 3:1. Tallinki esimesel “laual” mängis Eesti meister Vladimir Ivanov, kuid paraku tal pikka mängu ei tulnud, sest Oliver Ojakäär andis seisul 0:1 loobumisvõidu. Romet Moosar ja Anton Pavlov tõid ülejäänud kaks võidupunkti, MK Tenniseklubi poolel oli võidukas Marten Murrand.

Naiste Eliitliigas jäi Tallink samuti kaotuseta. Kuigi poolfinaalis MK Tenniseklubi vastu läks kirja seis 2:1, andis Tallink tegelikult 2:0 seisul paarismängus vastastele mänguta punkti. Finaalis TK Fellini vastu võitis Tallink jälle 2:0, aga mõlemad üksikmängud olid tasavägised: Katriin Saar alistas Saara Orava 6:3, 4:6, 6:3 ja Valeria Gorlatš Grete Gulli 6:3, 2:6, 6:2. Fellin oli poolfinaalis alistanud USTA 3:0 ja kolmanda koha mängus sai MK Tenniseklubi USTA-st jagu 2:1.

Naiste I liiga edasipääsumängus olid vastamisi Kadrioru TK kaks naiskonda ja esimene koosseis alistas teise 2:1.

Vaadake kõikide liigade mänge siit.

scroll to top