fbpx
Close
PAF.ee

Täpsustatud info: Adria Tour’il osaleb Novak Djokovic ja veel kaks esikümne mängijat

– Novak Djokovic | Foto: Zumapress.com/Scanpix

13. juunil Belgradis toimuval Adria Tour’i tennisesarja esimesel etapil osaleb ka maailma esireket Novak Djokovic.

Varasema info kohaselt teatas Tennisnet, et Djokovic peab tuuri raames ainult näidismängu, aga nüüd on teada, et ta mängib ka tuuri etappidel, mis peaksid toimuma neljal nädalavahetusel Serbias, Horvaatias, Montenegros ja Bosnias ehk siis ainult endise Jugoslaavia riikides. Kuid maailma esireketi sõnul on Montenegro ja Bosnia kohal veel küsimärk, sest võistluspaikades ei ole veel tipptennise jaoks vajalikku infrastruktuuri, ent Djokovic siiski loodab, et kõik saab õigeaegselt korda.

Lisaks Djokovicile osalevad tuuril maailma kolmas reket Dominic Thiem (Austria) ja seitsmes reket Alexander Zverev (Saksamaa), kuid ka endine maailma kolmas reket, praegune nr 19. Grigor Dimitrov (Bulgaaria).

Igale etapil osaleb kaheksa mängijat, kes jagatakse kahte alagruppi, mille võitjad kohtuvad finaalis. Djokovici sõnul mängib parim nelik kaasa ainult Belgradis, sest Zverev pärast Horvaatia etappi enam ei osale ning Dimitrov ei tee ka kõiki nelja osavõistlust kaasa. Djokovicilt küsiti, kas ta poleks tahtnud kaasata tuurile oma peamisi rivaale Rafael Nadali ja Roger Federeri. “Kui aus olla, siis Federeri peale ma üldse ei mõelnudki, sest ta ravib põlvevigastust,” vastas Djokovic. “Mis puutub Nadali, siis mul pole probleemi talle helistada, kuid olen üsna kindel, et ta ei oleks siin mänginud.”

Veel nädal enne tuuri algust peetakse Serbia meistrivõistlused, kus tugevamad ei mängi, aga parimad pääsevad sealt samuti tuuri etappidele. Veel ühe serblase Victor Troicki osavõtt Adria Tour’ist on juba kinnitatud. Djokovic lisas, et ta ise loodab olla heas vormis, sest on saanud koroonaviiruse pandeemia ajal treenida. “Elasime Marbellas majas, kus oli oma tenniseväljak. Mängisin seal iga päev. Ma ei hakanud neist treeningutest postitama videoklippe sotsiaalvõrku, sest see oleks võinud vihastada kaasmängijaid,” ütles Djokovic. Turniiri tulu kavatsetakse annetada endise Jugoslaavia riikide humanitaarabi fondi.

Adria Tour pole ainus tennisevõistlus, mis juunis endise Jugoslaavia regioonis peetakse. Samuti Serbia tennisist Janko Tipsarevic organiseeris nn Ida-Euroopa meistrivõistlused, mis algavad 15. juunil. Tegemist on arvukama osavõtuga turniiriga, kus mängitakse nii meeste kui ka naiste üksikmängu. Põhiliselt on siingi osavõtjaskond endise Jugoslaavia riikidest, aga esindatud on ka Balti regioon, sest meeste turniirist võtab osa leedulane Ricardas Berankis. Troicki ja Damir Džumhur (Bosnia), kes on Adria Touri nimekirjas, võtavad osa ka sellest võistlusest, kuid ilmselt tuntuimad Ida-Euroopa meistrivõistluste mängijad on siiski horvaadid Marin Cilic ja Borna Coric. Ka see võistlus peetakse Belgradis.

Veel enne seda, 4. juunil algab kolmepäevane Horvaatia siseturniir, mille peamine algataja oli Donna Vekic. Sellel võistlusel mängivad ainult horvaadid, näiteks Cilic ja Coric teevad ka siin kaasa, naistest on aga Vekici kõrval tuntum osavõtja Ana Konjuh.

Juba varem on Tennisnet kirjutanud, et algamas on ka Saksamaa turniir 32 mees- ja 24 naismängija osavõtul, kuid uue võistlusena on lisandunud sel nädalal peetav näidisturniir Prahas, millest võtavad osa Tšehhi paremad mängijad. Naiste poolel teevad kaasa Petra Kvitova ja Barbora Strycova, kuid ei mängi Tšehhi esireket Karolina Pliškova. Meeste turniiri esireket on Jan Vesely.

scroll to top