fbpx
Close

Eesti meistrivõistlustel selgusid kvalifikatsioonist edasipääsejad

– Alexander Georg Mändma / Foto: ETL

Eesti meistrivõistluste üksikmängud on valmis homme algama, sest kõik 32 mängijat on nüüd tabelisse loositud.

See selgus pärast kvalifikatsioonimängude lõppu, edasipääsejate seas oli üsna palju kogenud mängijaid, valikturniiri asetus nii määravaks ei saanud.

Meeste üksikmängus jõudsid edasi edetabelipunktideta mängijad, kes teenisid vabapääsme. Aga need tennisistid olid Karl Kiur Saar ja Alexander Georg Mändma, keda sisuliselt võiski ennustada edasipääsejaiks. Kvalifikatsiooni otsustavates mängudes võitis Saar Markus Valtsoni ja Mändma Romet Moosari (2) võrdse tulemusega 6:1, 6:3. Carl Bret Parko sai loobumisvõidu Ignas Grusniuselt ja Ken Martti Birk (7) võitis napilt Hugo Kristiansoni 4:6, 6:3, 13:11. Valtsonil aga vedas, sest ta sai edasi õnneliku kaotajana (lucky loser) pärast põhiturniiril ühe mängija loobumist. Valikturniiril esimesena asetatud Hendrik Katmuk kaotas juba esimeses ringis Saarele 6:4, 6:2, kuid seegi on jõudude vahekorda arvestades loogiline tulemus.

Naiste üksikmängu kvalifikatsioonist pääses sedasi ka seenioride klassi kuuluv Helina Lill, kes võitis Kadi Liis Saare (3) 6:0, 6:4. Andrea Roots võitis esimese asetusega Karola Suviste 7:5, 6:2, ent sisuliselt see tulemus ei ole üllatus. Veel pääsesid edasi Viktoria Kleer Kliimand ja Kätriin Reinvald (4).

Peetud on ka paarismängude avaringi kohtumisi ja neist osa veel käimas Tallink Tennisekeskuses, kuhu need viidi Kalevi väljakutelt üle vihma tõttu. Vaadake kõiki tulemusi ja üksikmängu tabeleid meistrivõistluste leheküljelt.

scroll to top