Kristjan Tamm mängib ainsa eestlasena Kapitel Estonian Openi veerandfinaalis

Kristjan Tamm. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Meeste ITF M15 turniiril Kapitel Estonian Open Pärnus olid täna üksikmängu teises ringis platsil Kristjan Tamm, Robin Parts ja Siin Troost.

Kolmest eesrlasest lunastas pääsme veerandfinaali ainsana Kristjan Tamm. Vastaseks oli turniiril kaheksandana asetatud poolakas Yann Wojcik. Kui esimeses setis ei andnud Tamm vastasele suurt sõnaõigust (setivõit 6:2), siis teises setis läks mäng pingelisemaks. Wojcik parandas silmnähtavalt oma pallingut ja suutis ka tõrjet pikemalt lüüa. Kulminatsioon saabus teise seti kiires lõppmängus, kus Tamm jäi taha kahe servikaotusega 1:4. Siit edasi mängis eestlane julgelt, mõnes episoodis oli ka veidi õnne ning võitis ka kiire lõppmängu 7:5. Kogu mäng seega 6:2, 7:6. Tamm on alates Eesti MV-st silmnähtavalt leidmas mängukindlust ja mitmekesistanud oma mängu.

Veerandfinaalikohale oli lähedal ka Siim Troost, kes kohtus soomlase Eero Vasaga, Esimeses setis oli Troost värskem ja suutis kõvasti rebitud löökidega neutraliseerida soomlase ründemängu. Tähtsa servimurde tegi Troost seisul 4:3. Setivõidu vormistamine viimases geimis venis pikaks, see õnnestus alles neljandal katsel – 6:3. Teises setis kujunes võitlus veelgi tihedamaks ja kuigi Troost omas ka siin teatavaid võimalusi, oli Vasa ründavam pool ja võitis lõpuks teise seti 6:4. Otsustavas setis soomlase hoog ei raugenud, seevastu Troost nägi välja väsinum ning ligemale kolm tundi kohtumises pani Vasa punkti numbritega 6:2.

Robin Partsil poolaka Szymon Kielani vastu võimalusi ei tekkinud. Poola tennisist võitis kohtumise kindlalt 6:1, 6:3.

Paarismängus ainsana poolfinaalikohta jahtinud Alxander Georg Mändma/Robin Parts jäid numbriliselt veenvalt alla Poola paarile Yann Wojcik/Szymon Kielan 2:6, 1:6. Siin kujunes võtmekohaks vastaste parem tõrjemäng ja suur hulk kasutamata murdepalle eestlaste poolelt.

Homme ainsa eestlasena turniiri jätkav Kristjan Tamm tuleb platsile kell 14:00. Ta kohtub Kielaniga, kes täna alistas Partsi. Mängust teeb ülekande ka Delfi TV.