fbpx
Close
PAF.ee

Novak Djokovic saab tänu meditsiinilisele erisusele Australian Openist osa võtta

– Novak Djokovic mullu Austraalia lahtiste võidukarikaga / Foto: AP/Scanpix

Maailma esireket Novak Djokovic teatas teisipäeval oma Instagrami vahendusel, et sõidab Australian Openile vaatamata sellele, et ta pole COVID-19 vastu vaktsineeritud.

Australian Openi korraldajad kinnitasid, et Djokovicile anti osalemisluba tänu meditsiinilisele erisusele. Millistel juhtudel erand tehakse, on üsna pikalt kirjas reeglites ja selle täpne väljatoomine oleks liiga aeganõudev. Igal juhul Djokovici palve vastas korraldajate kriteeriumitele. “Andsime talle loa pärast väga põhjalikku uurimisprotsessi, mille viisid läbi kaks teineteisest sõltumatut terviseekspertide paneeli,” teatas Australian Open.

Djokovic on olnud vaktsineerimise osas avalikult skeptiline, ehkki tema ja ta abikaasa põdesid koroonaviirust 2020. aasta suvel, kui haiguskolle tekkis Aadria tennisetuuri käigus. Samas ei andnud austraallased osavõtuõigust venelannale Natalja Vihljantsevale, kes oli ennast vaktsineerinud Venemaa vaktsiini Sputnik V-ga, mida korraldajad ei aktsepteeri.

Austraalia on olnud üks rangeimate piirangute riik COVID-19 ajastul. Neil on üsna edukalt õnnestunud viirusega võidelda, kuid just edukuse tõttu ei saa nad kontrollimatult lubada riiki välismaalasi, kes elavad palju suurema viiruselevikuga piirkondades. 2021. aasta Australian Openi eel, kui vaktsineerimine oli alles algjärgus, pidid kõik mängijad läbi tegema karantiiniperioodi, kuid osa neist said sel ajal ka staadionil harjutada, kuid need mängijad, kes saabusid Melbourne’i lennukis koos haigestunud reisijaga, pidid kaks nädalat viibima ainult hotellitoas. Nende hulka kuulus ka Eesti esireket Anett Kontaveit.

Australian Open on Djokovicile olnud karjääri edukaim slämmiturniir. Ta on Melbourne’is võitnud oma 20st suure slämmi tiitlist 9, sealhulgas kolmel eelmisel aastal järjest. Viimati kaotas serblane Austraalias 2018. aasta 1/8 finaalis korealasele Hyeon Chungile. Pärast seda on ta võitnud seal 21 mängu järjest.

scroll to top