fbpx
Close

Novak Djokovic loodab Prantsusmaa lahtiste tiitlikaitsmiseks valmis olla

Novak Djokovic teeb oma tavapäraseid žeste pealtvaatajate suunas. / Foto: Zumapress/Scanpix

Maailma esinumber Novak Djokovic püsib lootusrikas ning usub, et on valmis järgmisel kuul algavateks Prantsusmaa lahtisteks, seda vaatamata viimaste kuude vähesele mängupraktikale.

20-kordne suure slämmi võitja on käesoleval hooajal mänginud vaid kahel turniiril. Australian Open jäi mehel vahele, sest serblane polnud COVID-19 vastu vaktsineeritud. Samal põhjusel ei lubatud tal võistelda Indian Wellsis ja Miamis, sest USA ei luba riiki vaktsineerimata inimesi, kui inimesel pole vaktsineerimise vastu just meditsiiniliselt tõestatud vastunäidustusi.

Kokku on Djokovic tänavu pidanud vaid neli kohtumist. Dubais jõudis ta veerandfinaali, kus jäi alla Jiri Veselyle ning Monte Carlo Mastersil sai esimeses ringis kaotuse hispaanlaselt Alejandro Davidovich Fokinalt. Fokina jõudis mäletatavasti sel turniiril oma karjääri esimesse finaali.

„Ma polnud Monte Carlo turniiriks täielikult valmis ja ma teadsin seda juba enne turniiri,“ rääkis Djokovic Belgradis esmaspäeval toimunud pressikonverentsil.

„Mul on vaja võistlusmatše ja liivaväljakul tuleb veeta palju treeningaega, eriti nõuab see kate aga võistluskohtumisi.“

Djokovic loodab, et suudab kiiresti oma vormi taastada, et kaitsta mullu võidetud tiitlit. Serblane on ainus mängija, kes peale suurkuju Rafael Nadali on viimase 20 aasta jooksul suutnud Roland Garrosil triumfeerida rohkem, kui ühe korra. 2000. ja 2001. aastal võidutses kahel aastal järjest brasiillane Gustavo Kuerten.

„Roland Garros on kõige tähtsam saviliiva turniir ja olen osaliselt valmis, just mis puudutab vaimset poolt ja ettevalmistust. Teen praegu kõik selleks, et olla 23.mail algavaks turniiriks nii valmis kui võimalik,“ teatas 34-aastane Djokovic.

Djokovic kohtub kolmapäeval Serbia Openi teises ringis kaasmaalase Laslo Djerega, avaringis oli ta vaba. Peaks ta kohtumise võitma, ootab teda veerandfinaalis ees matš Dominic Theimi alistanud austraallase John Millmani ja veel ühe serblase Miomir Kecmanovici vahelise matši võitjaga.

Djokovic on Serbia Openil võitnud varem kolm korda, aastatel 2009. ja 2011. ja 2021. Mullu toimus Belgradi ATP 250 turniir nädal enne Prantsusmaa lahtiseid meistrivõistlusi.

„Ma polnud kunagi varem nädal enne French Openit ühelgi turniiril mänginud, kuid eelmisel aastal otsustasin seda teha,“ selgitas ta. „Sest see on ikkagi koduturniir Belgradis ja mul oli vaja tunnet, et publik tiivustab mind, selle tunde toel võitsin turniiri ning tuli välja, et tegemist oli õige otsusega, sest järgnenud Roland Garrosi suutsin samuti võita.“ 

Djokovic jahib koduses Belgradis 87. ATP-tiitlit.

scroll to top