fbpx
Close

Tel Avivi ATP-turniiri võitnud Djokovic jääb põhimõtetele truuks

Novak Djokovic. / Foto: USA Today/Reuters/Scanpix

Novak Djokovic osales pärast peamiselt vaktsineerimisvastasuse tõttu peetud võistluspausi pühapäeval lõppenud Tel Avivi Openil ning võitis turniiri finaalis Marin Cilicit 6:3, 6:4. See oli talle tänavu kolmas tiitlivõit.

Iisraeli pealinnas toimunud ATP 250 turniiril osalemise eest pälvis Djokovic taas palju kriitikat. Viimati mängis paljude arvates tõeline maailma esinumber Iisraelis aastal 2006, kui osales Serbia meeskonnas Davis Cupi turniiril.

„Linn on selle ajaga muutunud,“ ütles serblane i24NEWSile. „Kuid energia on sama.“ Djokovici otsus Iisraelis võistelda ei olnud paljudele mokka mööda. „ Mis puudutab kriitikat, siis ma saan kriitikat väga paljude erinevate vastu võetud otsuste eest. Olen professionaalne sportlane, olen tennisemängija. Ja kui ma valin turniiri, kus mängida, siis teen seda põhjusega.“

Saab kriitikat eluliste otsuste pärast

Djokovic on käesoleval hooajal üks enim kritiseerituid mängijaid. Läbi terve aasta on Djokovicile pahaks pandud – põhiliselt meedia poolt – et ta on endiselt vaktsineerimata. „Usun, et me kõik tahame olla nii head kui oskame, mina jään kindlaks oma väärtustele ja tõekspidamistele, millesse ma usun,“ sõnas Djokovic.

21-kordne suure slämmi tšempion oli 2022. aastal sunnitud loobuma kahest slämmiturniirist, seda oma seisukohtade pärast koroonavaktsiini suhtes. 35-aastane serblane ütles, et ta ei kahetse midagi. „Olgu tagajärjed millised tahes, seisan alati selle eest, millesse usun,“ märkis ta. Meedias on Djokovici süüdistatud ka vaktsiinivastases propagandas. „Kui on mingi agenda, siis meedia ei pruugi sugugi meeldiv olla. Pean lihtsalt sellega leppima,“ sõnas Djokovic.

Djokovic on tänavu pidanud 34 kohtumist, millest võitnud 28. Hetkel asub serblane ATP edetabelis seitsmendal kohal.

scroll to top