Kätriin Reinvald jõudis U14 Super kategooria turniiril kolmandasse ringi

– Marie Johanna Lapimaa ja Kätriin Reinvald / Foto: ETL

Kaks Eesti tüdrukut mängib sel nädalal Himkis (Moskva-lähine linn) Tennis Europe U14 turniiril, mis kuulub Super kategooriasse.

Kaasa teeb suurem osa selle vanuseklassi paremikust, nende seas ka edetabeli liidrid Flynn Thomas (Šveits) ja Alena Kovackova (Tšehhi). Eestlannadest on Himkis kohal Kätriin Reinvald ja Marie Johanna Lapimaa, neist Reinvald sai tänu 38. edetabelikohale 15. asetuse ja oli avaringis vaba. U14 Euroopa edetabelis esikümnesse kuulumine ei ole eestlastele sugugi võõras, alates Maret Anist (1996) ja lõpetades Brit Martiniga (2020).

Reinvald sai teises ringis peetud avamatšis raske 6:2, 1:6, 7:5 võidu venelanna Jekaterina Tupitsõna üle. 3. ringis ehk 1/8 finaalis kohtub Reinvald Veronika Sekerkovaga (Tšehhi), kes lülitas välja teisena asetatud U14 edetabeli viienda reketi Polina Kuhharenko (Valgevene). Sekerkova, kes on peamistest rivaalidest aasta noorem, tuli novembris kahekordseks võitjaks Rafael Nadali Tenniseakadeemias peetud U12 festivalil, kuhu kutsuti ka Eesti noormängija Kiira Paškov. Eesti tüdruk sai Sekerkova vastu mängida paarismängu finaalis.

Lapimaa kaotas avaringis Darja Kuznetsovale (Venemaa) 2:6, 2:6. Paarismängus said Lapimaa/Reinvald tänu 7. asetusele otse 2. ringi ja peavad avakohtumise kolmapäeval.

Super kategooria turniire hooaja jooksul palju ei ole, kuid neist kõige prestiižikam Les Petits As algab kolme nädala pärast Tarbesis Lõuna-Prantsusmaal. See on turniir, mille on võitnud palju hilisemaid slämmivõitjaid, näiteks Michael Chang, Richard Krajicek, Juan Carlos Ferrero, Rafael Nadal, Martina Hingis, Kim Clijsters, Jelena Ostapenko ja Bianca Andreescu. Finaali on jõudnud maailma esireketid ja mitmekordsed slämmivõitjad Andy Murray ja Justine Henin. Tõenäoliselt saab ka Reinvald vastavalt edetabelikohale sellest võistlusest osa võtta, kui ta soovib seal mängida. Viimati oli eestlastest sel turniiril edukas Kenneth Raisma, kes jõudis veerandfinaali.