fbpx
Close

Novak Djokovic ei saa Indian Wellsis mängida

Novak Djokovic. / Foto: EPA/Scanpix

Maailma esireket Novak Djokovic ei saa teist aastat järjest mängida Indian Wellsi ATP Masters 1000 turniiril, sest ta pole Covid-19 vastu vaktsineeritud.

Kuigi enamikes maailma riikides 2023. aastal vaktsiinitõendit enam ei nõuta, pidi Djokovic ometi taotlema viisa saamiseks eriluba, aga seda talle ei antud. Tõsi, veel ei ole teada Djokovici staatus Miami turniiriks, sest osariikides (Indian Wells asub Californias ja Miami Floridas) ei pruugi seadused olla täpselt samad. Kummaline on aga see, et näiteks NBA korvpallimeeskondadesse kuuluvad mittevaktsineeritud mängijad saavad nüüd kõikides linnades võistelda erinevalt hooajast 2021/22, kus osa võistluspaiku seda keelas, Tõsi, korvpallurid paiknevad niikuinii USA-s ega saabu riiki välismaalt, seega erinevus on olemas.

Otsustajaks olid kohalikud võimud ja USA valitsus, sest ameeriklaste tenniseliit ja US Openi korraldustoimkond väljendasid veel reedel lootust, et Djokovic mängib Indian Wellsis ja Miamis. Mullu ei saanud serblane mängida ka US Openil ega sellele eelnenud ATP turniiridel.

Nii võib Tennisnet tagasi võtta ka sõnad edetabelist, et Djokovici esireketi kohta lähiajal miski ei ohusta. Kuid Carlos Alcaraz (Hispaania) võib siiski Djokovicist mööduda ainult juhul, kui võidab Indian Wellsis. Alcaraz, kelle praegu on 380 punkti vähem kui Djokovicil, jõudis mullu Indian Wellsis poolfinaali ja võitis Miamis. Juurde võiks ta seega punkte saada ainult Indian Wellsist, aga finaalipääs veel ei aitaks tagasi teha 380 punkti, võit aga küll.

scroll to top