fbpx
Close

Itaalia tennisisti Camila Giorgit kahtlustatakse vaktsiinipettuses

Camila Giorgi 2021. aasta Eastbourne’i turniiril, kus ta poolfinaalis andis loobumisvõidu Anett Kontaveidile. / Foto: Pa Wire/Scanpix

Itaalia tennisekaunitar Camilia Giorgi kuulub kahtlustavate hulka Vicenza prokuratuuri algatatud uurimises seoses võltsitud koroonavastase vaktsiinitõendite esitamisega, teatas Itaalia väljaanne La Repubblica laupäeval.

Itaalia meedia andmetel on 30. detsembril 31. sünnipäeva tähistav Giorgi ainult teeselnud COVID-19 vastu vaktsineerimist ning esitanud võltsitud koroonapassi, et vabalt reisida ja osaleda WTA turniiridel, kus vaktsineerimine koroona vastu on mängijatele kohustuslik.

Uudis Giorgi võimaliku pettuse kohta tuli ilmsiks 24. detsembril ning on pälvinud spordimaailma tähelepanu. Kõik sai alguse veebruaris, kui Vicenza prokuratuur viis läbi juurdluse, mille käigus vahistati kolm arsti, keda süüdistati erinvates kuritegudes: ametialases korruptsioonis, ebaeetilises käitumises ning omastamises. Pärast mitmekuulist uurimist liikus uurijate tähelepanu aga vaktsiini-eitajatest tohtritele. Selgus, et nende patsientide hulgas on ka Camilia Giorgi ja tuntud Itaalia räpplaulja Madame, kes esines mullu San Remo festivalil. Nii sportlast kui muusikut süüdistatakse võltsitud dokumentide kasutamises ja esitamises ametnikele eesmärgiga tõestada, et nad on COVID-19 vastu vaktsineeritud, kuigi tegelikult pole.

Uurimise tulemuse teeb kummaliseks asjaolu, et kui Itaalia muusikul oli selge seos Vincenza provintsiga ning üks kolmest arreteeritud tohtrist oli ka tema raviarst, siis Giorgil puuduvad selged seosed nimetatud piirkonnaga. Seetõttu on vajalik ka edasine uurimine.

Samal ajal on uurimise dokumendid juba saadetud Itaalia Tenniseföderatsiooni. Erinevalt meelelahutusmaailmast võib võltsitud dokumendiga võistlustele minek spordis olla atleedile saatuslike tagajärgedega. Tõenäoliselt on oodata uudiseid antud juhtumi kohta lähipäevil või lähima paari nädala jooksul veel.

Giorgi on mitu hooaega olnud Itaalia esireket, kuid 2022. aasta lõpuks on 66. edetabelikohaga langenud oma riigi viiendaks numbriks. Tema karjääri parim koht oli 26., mille ta saavutas 2018 oktoobris. Giorgi parim saavutus on aga Montreali Masters 1000 turniiri võit 2021. aastal. Slämmiturniiridel on ta jõudnud korra veerandfinaali (2018 Wimbledon). 2020. aastal mängis Giorgi Tallinnas FedCupi turniiril, kus ta kaotas Anett Kontaveidile napilt otsustava seti tie-break’is.

scroll to top