fbpx
Close

Austraalia Tenniseliit andis mängijaile valeinfot Covid-19 eriloa asjus?

– Austraalia lipp / Foto: Pixabay

Melbourne’i lennujaamas peeti kohaliku aja järgi täna õhtupoolikul kinni 38-aastane Tšehhi tennisist Renata Voracova, kes pidi osalema ainult paarismänguturniiril. Sarnaselt Novak Djokoviciga polnud temagi vaktsineeritud ja sisenes riiki eriloa alusel.

Voracovaga vaidlust ei tekkinud, sest mängija ise aktsepteeris riigist väljasaatmise otsuse. Kuid ta viidi siiski samasse immigratsioonireeglite vastu eksijate hotelli, kus viibib ka Djokovic, et seal oodata, millisele lennukile ta tagasisõiduks pannakse. Erinevalt Djokovicist oli Voracova varem Austraaliasse lubatud ja ta oli juba Melbourne’i turniiril ühe paarismängu pidanud. Eksitus avastati alles nüüd. Voracova ise soovis, et ta viidaks lennujaama, aga ametinikud vedasid ta vägisi hotelli. Sellise kohtlemise vastu esitas Tšehhi riik protesti.

Pärast seda kirjutas Austraalia ajaleht The Herald Sun, et mitmes juhtumis on süüdi hoopis Austraalia Tenniseliit, kes oli informeerinud mängijaid eriloa osas valesti. Alaliit saatis mängijaile 7. detsembril kirja, kus oli muu hulgas märgitud, et need tennisistid, kes põdesid koroonaviirust pärast 31. juulit 2021, pääsevad turniirile eriloaga, isegi kui nad pole vaktsineeritud.

Ajaleht väidab, et föderaalvalitsus oli tenniseliidule juba 8 päeva varem (29. novembril) teatanud, et sellist luba ei aktsepteerita. Ometi seda mängijalile ei öeldud ja nüüd tuleb välja, et neist mõned saabusid pahaaimamatult kohale ning ei teadnud reeglimuutusest midagi. Veel pidavat olema ümbervaatamisel kahe turniirile saabunud mängija ja ühe kohtuniku viisa.

scroll to top