fbpx
Close

Nishikori võitis üle kolme aasta esimese tiitli

Kei Nishikori. / Foto: Internet

Jaapanlane Kei Nishikori (2) võitis üle kolme aasta esimese ATP turniiri, kui sai Brisbane’i finaalis jagu Daniil Medvedjevist (Venemaa, 4) 6:4, 3:6, 6:2.

Viimati oli Nishikori võidutsenud 2016. aasta veebruaris Memphise turniiril ja pärast seda mänginud üheksas finaalis, aga need kõik kaotanud, sealhulgas mullu sügisel Tokyos ka Medvedjevile. Nüüd siis kümnendat kaotust järjest ei tulnud. Kokku on jaapanlane võitnud 12 ATP turniiri ja kaotanud 14 finaalis, kaasa arvatud US Openil aastal 2014.

Medvedjev alustas kindlamalt ja juhtis 3:0. Selline edu tundus turvaline, kui arvestada, et varasemates mängudes Brisbane’is oli venelane loovutanud vaid ühe oma servigeimi. Kuid Nishikoril oli jälle turniiri parim servimurrete protsent ja nii asus jaapanlane ka Medvedjevi ohtlikku pallingut edukalt tõrjuma. Nishikori võitis viis geimi järjest ja ka avaseti.

Teises setis oli Medvedjev algul oma pallinguga hädas, aga siis murdis hoopis ise. Kuid otsustav sett kulges taas Nishikori heade tõrjete ja efektiivse tagajoonemängu tähe all. Jaapanlane oli ees 5:1, kaotas siis oma pallingu, aga murdis uuesti. Nishikori tegi seega tugeva serviga venelase vastu viis murret.

Mõneti oli üllatav, et 8 ässa löönud Medvedjev võitis oma esimeselt pallingult ainult 63% punktidest. Ja kui ässad maha võtta, siis 46st 26 ehk ainult 57%. Nishikori oli esimesel servil efektiivsem 70 protsendiga.

scroll to top