fbpx
Close

Endine maailma neljas reket vähemalt kuus kuud audis

Kei Nishikorit on kimbutanud vigastused / Foto: AP/Scanpix

Endine maailma tennise edetabeli neljas number, jaapanlane Kei Nishikori jätkab võitlust vigastustega. Pärast puusaoperatsiooni teatas Nishikori, et on sunnitud pidama vähemalt veel kuus kuud võistluspausi.

Praegu 32-aastast jaapanlast on varem vaevanud küünarnuki-, randme- ning põlveprobleemid. Paljulubavast tennisistikarjäärist on saanud vigastuste tõttu üks pidev tagasitulekute jada.

Läbi aegade maailma edetabelis kõige kõrgemal positsioonil olnud Aasia mängumees vajab pärast vasaku puusa operatsiooni pooleaastast taastumist.

Jaapanlane säutsus  paar päeva tagasi Twitteris, et otsustas artroskoopilisele operatsioonile minna, sest kõik muud variandid olid läbi proovitud, kuid ei aidanud. Otsuse langetas ta koos oma meditsiinilise tiimiga. Samas lubas ta anda endast kõik, et kuue kuu pärast tuuril tagasi olla.

Alates 2014. aastast on Nishikori treener endine Prantsuse lahtiste tšempion Michael Chang. Duo koostöö on olnud edukas, tõusva päikese maa valgepallur jõudis finaali Masters 1000 Madridis ning oli liivaväljakute kuninga Rafael Nadali vastu seti ja murdega peal enne kui pidi jalavigastuse tõttu matši katkestama.

2014.aastal mängis ta ennast US Openi finaali, kuid seal vedasid teda närvid alt ning ta kaotas Marin Cilicile kolmes setis. Veel kolm korda mängis Nishikori Masters 1000 finaalis: Miamis, Torontos ja Monte Carlos, kuid võidukarikat pea kohale tõsta pole seni õnnestunud.

Puusavigastusest tingitud tagasilöök seab kahtluse alla, kas tennisefännid veel näevad kunagi Kei Nishikorit oma parimas mänguvormis. Mees ise ja fännid üle kogu ilma muidugi loodavad, et viimane lõikus vabastab jaapanlase lõpuks vigastustest, kuid arvesse võttes lähiminevikku, siis sellele oleks muidugi raske panustada.

scroll to top