fbpx
Close

Mullu vaid kaks kohtumist võitnud Kei Nishikori avaldas oma tänavuse võistluskalendri

Kei Nishikorit on kimbutanud vigastused / Foto: AP/Scanpix

Eelmisel aastal mängis Kei Nishikori vaid kuus matši. Käesoleval 2021. aastal loodab maailma edetabeli 41. real paiknev jaapanlane tunduvalt rohkem mängida.

Endine maailma neljas reket ja 12-kordne ATP turniirivõitja lõpetas mulluse hooaja Roland Garrosel kahe maratonmatšiga: alistas Daniel Evansi, kuid kaotas Stefano Travagliale. Seejärel võttis end õlavigastusele viidates maha nii Pariisi Mastersilt kui ka Sofia Openilt. Seega võitis Nishikori 2020. aastal vaid kaks kohtumist. Teine võit tuli Rooma ATP 1000-l, kus ta avaringis võidutses Albert Ramos-Vinolase üle, järgmises voorus kaotas kindlalt 18-aastasele itaallasele Lorenzo Musettile (ATP 128.)

Kei Nishikori avaldas oma uue hooaja võistluskalendri. Ta jätab vahele Delray Beachi turniiri USAs, kuid alustab ATP Cupiga veebruari alguses Austraalias. Pärast seda on jaapanlasel plaanis Australian Open, seejärel turniirid Rotterdamis, Marseille`s, Dubais ja Miamis.

2014-2015 krooniti Nishikori seitsmel korral ATP turniiride tšempioniks, kuid 2016. aastal saabus mõõn. Viimase viie aasta jooksul on 29. detsembril 31-aastaseks saanud jaapanlane triumfeerinud vaid kahel ATP turniiril ja võidelnud rohkem vigastustega, kui vastastega tenniseväljakul.

Eelmisel kuul võitles Nishikori ka koroonaviirusega, ent jätkas Michael Changi näpunäidetel treenimist, kuid oma sõnul on kaugel veel loodetud tasemest. Endiselt vaevab teda nii randme- kui küünarnuki vigastus.

22. oktoobril tehti Nishikorile operatsioon ning mees lootis, et suudab esmaspäeval 4. jaanuaril Floridas algaval Delray Beachi ATP250- turniiriks vormi saavutada, kuid oli sunnitud korraldajatele siiski oma loobumisest teada andma. Seega näeb karjääri jooksul auhinnarahadena 24,5 miljonit dollarit teeninud Nishikorit loodetavasti taas väljakul ATP Cupil Jaapani rahvuskoondises.

scroll to top