fbpx
Close

Karolina Pliškova võitis Brisbane’i finaali raskest seisust

Karolina Pliškova Brisbane’is. / Foto: EPA/Scanpix

Tšehhitar Karolina Pliškova (5) oli teises setis kaotuse äärel, kuid suutis raskest olukorrast välja tulla ja alistada Brisbane’i turniiri finaalis Lesja Tsurenko (Ukraina) 4:6, 7:5, 6:2.

Tsurenko oli võidust kahe punkti kaugusel, kui ta seisul 5:3 suutis vastase pallingugeimis viigistada 40:40. Ukrainlanna oli seni domineerinud tagajoonemängus, ka jooned ja võrgulint olid talle mitmel korral abiks. Pliškova võttis mitu korda challenge’i, et siis mõne hetke pärast veenduda, kuidas Tsurenko löök ülinapilt joont tabas.

Mõlemad setid olid kulgenud analoogiliselt. Kohe esimeses geimis Tsurenko murdis, siis võttis Pliškova murde tagasi, aga mõlemal korral järgnes sellele kohe Tsurenko uus murre. Kui Pliškova polegi tuntud kui suurepärane tõrjuja, siis üllatas fakt, et ta oli pooleteise seti jooksul kaotanud juba neli oma servigeimi.

Kuid siis tuli pööre ja seda ilmselt kahel põhjusel: Pliškova riskantsed löögid paar korda õnnestusid ja Tsurenko ise eksis napilt. Seisult 3:5, 40:40 võitis Pliškova 13 punkti (!) järjest, mis tähendas vastase pallingul eduseisu 6:5, 40:0. Ühe punkti Tsurenko võttis tagasi, aga siis oli teine sett läinud.

Otsustavas setis väänas Tsurenko veel teise geimi lõpus hüppeliigest ja kasutas jala kinniteipimiseks arstipausi. Ukrainlanna liikumine seetõttu kannatas ja üks tema relv oli kadunud. Nii võitis Pliškova otsustava seti üsna kindlalt.

Pliškova on nüüd alates 2013. aastast võitnud 12 WTA turniiri, neist seni edukaim oli 2017. aasta kolme tiitliga. Suure slämmi turniiril on ta korra jõudnud finaali (2016 US Open).

Järgmisel turniiril Sydneys, kus põhivõistlus algab homme, on Pliškova ja Tsurenko loositud avaringis taas kokku, kuid pole välistatud, et ukrainlanna võtab ennast vigastuse tõttu turniirilt maha – hüppeliigese väänamine andis selleks alust.

Meenutame ka fakti, et alates mullu aprillist oli Anett Kontaveit seitse korda turniirilt välja langenud hilisema võitja käe läbi (neist küll üks oli paratamatu, kui ta kaotas Arina Sabalenkale finaalis), kuid kaheksandat korda täna siiski enam ei tulnud, sest Tsurenko kaotas.

Lisame veel, et Aucklandi turniiril suurüllatust ei sündinud, sest 18-aastane Bianca Andreescu (Kanada) kaotas finaalis tiitlikaitsja Julia Görgesile (Saksamaa, 2) 6:2, 5:7, 1:6. Teises setis siiski Andreescu matšivõidule liiga lähedal ei olnud: ta jäi algul murdega taha, siis võttis selle tagasi, aga seisul 5:4 ta vastase pallingul üle ühe punkti ei saanud.

scroll to top